in ,

YENİ BİR YIL YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Yılbaşı gecesi planları yapılmasıyla, etrafın rengarenk yılbaşı ağaçlarıyla süslenmesiyle yeni yıl tüm coşkusuyla geldi. Her sene yeni yıla girmeden önce çeşitli hayaller kuruyoruz değil mi?

  • Bu sene benim senem olacak.”
  • “Hatalarımı gördüm bir daha asla.”
  • “O çok istediğim yere bu yaz kesinlikle gideceğim.”

Sonra sene bitiyor, bir dönüp bakıyoruz ki hayal kurduklarımızın yerinde yeller esiyor.

Geçen sene 2019’a girmemize saatler kala oturdum ve 2019’da Yapılacaklar Listesi hazırladım. Hazırlık sınıfını bitirmek, hiç gitmediğim bir yere tek başıma gitmek, x miktar para biriktirmek, tanımadığım 5 kişiye yardım etmek vb. maddelerden oluşan 20 maddelik bir listeydi. Şimdi o liste önümde ve bakıyorum ki çoğu maddeleri gerçekleştirebilmişim hem de eğlenerek. Gerçekleştiremediklerimin nedeni ise bazı yolunda gitmeyen sebepler diyelim.

2019’a kendime amaçlar koyarak girince zamanımı daha verimli kullandığımı, kendimi geliştirdiğimi, ufacık yardımların mükemmel arkadaşlıklara yol açabileceğini öğrendim. Listemdeki en önemli detay şuydu: Uçuk planlardan kaçındım. En az 5 adet sertifika al diye bir maddem vardı mesela. Yapmam gereken diğer işlerimi de düşünerek bu sayıyı belirlemiştim. Şimdi bakıyorum ki tam tutturmuşum. Beklentiyi kimi zaman az tuttum.  Mesela X TL para biriktir dedim ve bu miktarın fazlasını biriktirebildim. Bu sayede başarabileceğime dair olan inancım arttı.

Şimdi siz de yeni yılda bembeyaz bir sayfa açın kendinize. Amaçlarınızı yazın ve ayda 1 kez o listeyi sürekli kontrol edin. Araya eğlenceli maddeler de ekleyin. 😅 Ayrıca bu konuda “Bir Ajanda Edinin. Kutuları Doldurun. Zinciri Bozmayın.” adlı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Çok yararlı bir metottan bahsedildiğini düşünüyorum.

En önemlisi hatalarınızın bilincine varın ve pişmanlıklarınızı geride bırakın. Umutla bakın yeni yıla. 🤗

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç. Huzur, sağlık ve mutluluğun eksik olmadığı bir yıl dilerim. 😇

YENİ BİR YIL YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Hüznün Kuşları

AUSCHWİTZ - BİRKENAU GEZİMDEN Kısa Notlar

AUSCHWİTZ – BİRKENAU GEZİMDEN Kısa Notlar