in

Yeni Bir Dövme Türü: Bir Yılda Kaybolan Dövme

Yeni Bir Dövme Türü Bir Yılda Kaybolan Dövme
Ephemeral Tattoo Studio

1 yılda kaybolacak olan bir dövme yaptırmak ister miniz? Ephemeral Tattoo firması yaptırmak isteyeceğinize inanıyor.

Dövmeler son yıllarda her zamankinden daha popüler, bu trendi çoğunlukla Y kuşağı besliyor. Yapılan araştırmalara göre Amerikalı yetişkinlerin yarısında en az bir tane dövme bulunuyor. Ancak bu, dövme yaptırmanın kolay bir karar olduğu anlamına gelmiyor. Dövme yaptırmak isteyen herkes kendine şu soruyu sormalı: Hayatımın geri kalan döneminde bu dövmeyi gerçekten vücudumda taşımak istiyor muyum?

Ya da artık bu soruyu sormaya gerek kalmıyor mu? Ephemeral Tattoo adlı bir şirket, 9-15 ayda kaybolmayı vadeden yeni bir dövme türü sunuyor. Bu, bazı kişiler için dövme kültürüne uymayan bir olay, bazı kişiler için de dahice bir olay gibi gelebilir. Her halükarda şirket, Brooklyn’deki ilk lokasyonunu açtı ve rezervasyon almaya başladı. (Şu anda önümüzdeki üç ay rezerve edilmiş durumda.)

Ephemeral’ın kurucu ortağı Joshua Sakhai, “Dövme silme teknolojilerinde birçok yenilik olduğunu ve bu konuda birçok talebin olduğunu gördük. Biz de kendimize, insanların pişmanlık korkusu olmadan kendilerini ifade edebilmeleri için kaybolan dövmeler geliştirirsek nasıl olur diye sorduk.” diyor.

Ephemeral’ın yaptığı kaybolan dövmelerin işleyiş şekilleri, geleneksel dövmelerin işleyiş şekillerinden farksız. İşlemler sırasında hâlâ iğne tabanlı dövme makinelerini kullanılıyor ve geleneksel dövmenin verdiği acı hissine karşı bir avantaj sunmuyor. Buradaki tek fark, mürekkebin zamanla cildinizde parçalanacak ve kaybolacak şekilde formüle edilmiş olması.

Mürekkebin kendisi, NYU kimya bölümü profesörü ve Ephemeral kurucu ortağı Brennal Pierre tarafından yürütülen 6 yıllık geliştirme sürecinde formüle edildi ve test edildi. Şirket, mürekkebin içerisinde tam olarak ne olduğu konusunda bilgi paylaşmasa da, mürekkebin Amerika Birleşik Devletleri resmi kurumu FDA onaylı bileşenlerden geliştirilen ve yaptırılan bir tıbbi çalışma ile doğrulanan patentli bir formülasyon olduğunu söylüyor. 

Şu anda Ephemeral Tattoo’nun internet sitesi üzerinden rezervasyonlar açık durumda. Bu rezervasyonu gerçekleştirebilmek için 20 dolarlık bir rezervasyon ücretini ödemeniz gerekiyor. Ancak bu rezervasyon ücretini ya tarafınıza teslim ediyorlar ya da yaptıracağınız dövme fiyatından düşüyorlar. İnternet sitesinde bulunan fiyat listesine göre dövme fiyatları 175 dolardan 450 dolara kadar değişiyor ancak kişiselleştirme isteklerinize göre bu fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Bir yıllık dövme pişmanlık ve kararsızlık sorunlarını çözer mi yoksa dövme yaptırmanın anlamını tamamen ortadan kaldırır mı? Bu yeni mürekkebin uzun vadede insan sağlığına bir zararı var mı? Bu soruların cevabını zaman geçtikçe hep birlikte göreceğiz. : )

Yeni Bir Dövme Türü Bir Yılda Kaybolan Dövme
Ephemeral Tattoo Studio

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan Psikolojisi Nasıl Çalışır? İnsan Psikolojisinin Gizemi

İnsan Psikolojisi Nasıl Çalışır?

İmplant Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler