in

Kıskançlık Solucan Gibidir, Hep En Güzel Elmanın Peşine Düşer

Kıskançlık Solucan Gibidir, Hep En Güzel Elmanın Peşine Düşer

Montaigne, yaşamın çok nazik olduğunu, çok kolay kırılabildiğini belirtir. Genellikle, çok küçük ve önemsiz aksilikler sorun çıkarır. Nasıl küçücük mektuplar en çok gözyaşı döktürürse, işte bu küçücük sıkıntılar da bizi öyle rahatsız eder ve izin verdiğimiz an günümüzü kapkaranlık eder.

Siz izin vermedikçe… Hiç kimse mutlu olmanıza ve elinizden gelenin en iyisini yapmanıza engel olamaz. Unutmayın ki, bir ânın öfkesini bastırabilen bir insan, sorunlu bir günün önüne geçmiş olur.

Günlük yaşamımızda karşılaşabileceğimiz küçük şansızlıklar ve can sıkıcı imaların üzerine gidilip büyütülürse, korkunç zararlara yol açabilirler. Bunları dikkate almaz ve kafanızdan kovarsanız gittikçe üzerinizdeki etkilerini kaybedeceklerdir. Her yerde kıskanç insan vardır. Unutmayın ki, kıskançlık solucan gibi, hep en güzel elmanın peşine düşer.

Bir keşiş gibi yalnız yaşayarak yaşamınızda ilerleme sağlayamazsınız. Bu nedenle dünyayla, aksilikleriyle ve yergici insanlarıyla anlaşma yapmak zorundasınız.

Hiç kimsenin yaşamıza gözyaşı yağdırmasına ve bir kasvet örtüsü yayarak, gününüze yenilgi saçmasına izin vermeyin. Unutmayın ki hata bulmak için ayrıca bir yeteneğe, özveriye, beyine, karaktere gereksinim yoktur. Siz izin vermedik.e hiçbir dış etken üzerinizde güç oluşturamaz. Zamanınız, aşağılık, kıskançlık, nefret ve imrenme duygularıyla savaşarak harcanmayacak kadar değerlidir. Kırılması çok kolay olan yaşamınızı dikkatlice koruyun. Yalnızca Allah bir çiçeğe biçim verebilir. Ama aptal bir çocuk bu çiçeği kolayca koparabilir.

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Hansei Sanatı Nedir? - Japonların Özdüşünüm Felsefesi Hayatınızı Nasıl Geliştirebilir?

Hansei Sanatı Nedir? – Japonların Özdüşünüm Felsefesi Hayatınızı Nasıl Geliştirebilir?