in ,

Uçuyorum, Öyleyse Varım

Düşünceler, ah düşünceler..

Ben düşünürüm. Felsefi bir birey gibi değil ama, fiilen çok düşünürüm. Ne mi düşünürüm? Genel olarak bahsedersek geçmiş, gelecek, bugüne dair olan, yaşanan, yaşanmış ve yaşanacak olayların olasılıklarını düşünürüm. Hani şu karikatürlerden bildiğimiz düşünce balonları var ya, kafam onlarla dolu benim. Hem de o kadar dolu ki, ayaklarım gerçek hayatla bağlarını kopardı. Uçuyorum ben, ayaklarım yere basmıyor. Doğal olarak hayatımı gerçek anlamda yaşamama engel oluyor bu durum. Düşüncelere bazen o kadar dalıyorum ki, insanların bana söylediklerini dinlemiyorum bile. Kafa sallayıp geçiyorum.

Ama ben ne yapıyorum artık biliyor musunuz? Geçmişimdeki olasılık ve olayların balonlarını teker teker patlatıyorum. Ayaklarım yavaştan yere basmaya başladı. Bir sonraki aşama ise gelecek olay ve olasılıkları patlatmak olacak. Ve ümit ediyorum ki, ayaklarım yere basmaya başlayacak patlayan balonlar sayesinde.

Yaşamaya başlayacağım. Bugünü kendim için en olumlu olasılıklarla yaşamaya hem de. Altı çizilmesi gereken yer tam olarak “kendim için olumlu olasılıklarla yaşamak”. Kendiniz için bugünü yaşayın.

Dün bitti, yarınınsa garantisi yok. Fotoğraf çekmeyi bırakıp manzaranın tadını çıkarın…

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paradoks

TCDD’de Mühendis Olmak “ÖZ ELEŞTİRİ”