in ,

Temel İnsani Becerilerinizi Geliştirmenin 8 Basit Yolu

Temel İnsani Becerilerinizi Geliştirmenin 8 Basit Yolu

İşinizi büyütmek için hangi yeni teknolojileri ve sistemleri uygularsanız uygulayın, insanlarla nasıl çalışacağınız her zaman en önemli şey olacaktır. Doğal çekicilik ve doğuştan gelen insan becerilerini geliştirmek, deneme yanılma ile birlikte çaba gerektirir. İşte doğal cazibenizi geliştirmenize ve daha güçlü insan becerileri oluşturmak için gerçek bağlantılar kurmanıza yardımcı olacak on basit yol:

1- Başkalarıyla duymak istedikleri şeyler hakkında konuşun.

İnsanlar genellikle sadece istediklerini veya ihtiyaç duydukları şeyleri duyarlar. Potansiyel müşterilerin en çok duymak istediği şeyler, hedeflerine, ilgi alanlarına, fikirlerine, deneyimlerine ve isteklerine nasıl hizmet edebileceğinizdir. Bunlar hakkında konuşun ve zorluk çekmeden dikkatlerini çekecek ve tutacaksınız.

2- Takdir gösterin.

Başkalarına sizi desteklemek için yaptıkları her şey için teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin. Basit bir “teşekkür ederim”, başkalarının takdir edildiğini hissetmesini sağlar. Karşılığında, başkalarını iyi hissettirme konusunda iyi hisler besleyerek fayda sağlarsınız. Ayrıca, başkalarının sizin hakkınızda daha iyi düşünmesini sağlayarak, karşılığında sizin için daha iyi şeyler yapmak istemesini sağlayarak da fayda sağlarsınız. Başkalarına ne kadar değer verdiğinizi gerçekten gösterirseniz, onlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak o kadar kolay olacaktır.

3- Gerçek ve samimi iltifatlar edin.

Birine bir özellik, beceri, başarı veya sahiplik hakkında iltifat ettiğinizde, ona tanınma ve değer duygusu verir. Müşteriler ile ne kadar çok ilgilenirseniz, kendilerini o kadar önemli hissederler. Sık sık övgü verdiğinizde, küçük şeyler için bile, bu ilişki kurulmasına yardımcı olur.

4- Onurlu olun ve başkalarına saygılı davranın.

Kimse izlemese bile her zaman doğru olanı yapın. Bu şekilde olumlu bir ticari itibar inşa edersiniz. İtibar satın alınmaz; kazanılır. Bu, iş dünyasında tutumlarınızı, düşüncelerinizi, sözlerinizi ve eylemlerinizi yönetmesi gereken altın kuraldır.

Temel İnsani Becerilerinizi Geliştirmenin 8 Basit Yolu

5- Kişisel temel değerlerinizi belirleyin.

Temel değerlerinizi netleştirmek, neyi temsil ettiğinizi vurgular. Temel değerleriniz aynı zamanda benzersizliğinizi ve kişisel tarzınızı temsil eder. Davranışınıza rehberlik eder ve size kişisel bir davranış kuralı sağlar. Temel değerlerinizi tutarlı bir şekilde onurlandırdığınızda, hayatın her alanında tatmin duygusu yaşarsınız. Ve yapmadığınızda ise, işinizde tutarsız hale gelirsiniz.

Örneğin, temel değerlerinizden biri yüksek kaliteli müşteri hizmeti sunmaksa, ancak çalışanlarınız müşterilere hak ettikleri saygıyı göstermiyorsa, bu bir sorundur çünkü temel iş değerleriniz dışında çalışıyorsunuzdur. Bunu tersine çevirmek için, ekibinizi, müşterilere değer vermek de dahil olmak üzere temel değerlerinizin her alanına uyacak şekilde eğitmelisiniz.

6- Özgün benliğinize sadık kalın.

İnançlarınıza sadık kalmak, başkalarıyla içtenlikle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Olmadığın bir şeymiş gibi davranmak, iş yapmayı zorlaştırır. Onay almak veya onaylanmamayı önlemek için kişiliğinizi manipüle edemezsiniz.

Özgünlük, unvanınız, konumunuz veya rolünüzle tanımlanmaz. Her şey kalbinize ve kaderinize sadık olmakla ilgili. Bu, kendinize güvenmenizi, benzersizliğinizi kucaklamanızı, yeteneklerinizi paylaşmanızı ve o anda var olmayı öğrenmenizi gerektirir.

7- Güçlü ilişkiler kurmak için kendinize güvenin.

Kendinden emin olmak size başkalarının saygısını kazandırır. Güven, tavırlarınız, görünüşünüz ve konuşma, yürüme ve insanları dinleme biçiminiz dahil olmak üzere birçok şekilde kendini gösterir. Kendinize daha fazla güvenmek için, şu anda olduğunuz gibi kendinize saygı duymalı ve kabul etmelisiniz. Kendi tarzınızda benzersizsiniz. Kendinizi ve kusurlarınızı herhangi bir iç çatışma olmadan kabul etmek, güven oluşturmanıza yardımcı olur.

Başarınızın sorumluluğunu tüm dış etkenlerden, özellikle kontrolünüz dışındaki şeylerden bağımsız olan güvene sahip olun. Kendine güvenen insanlar iddialı bir şekilde konuşur, emin bir poz verir ve belirli bir ses tonu kullanır. Gerçek güvene sahip olmak, her zaman cesurca dürüst ve doğru olmakla ilgilidir.

8- Sorunları olumlu bir zihinsel tutumla ele alın.

Olumlu düşünme, sorunları yapıcı eylem yoluyla çözmeye çalışmanıza izin verir. Olumlu bir zihinsel tutum, güçlü yönler oluşturmanıza ve zayıflıkların üstesinden gelmenize olanak tanır. Daha büyük şeyler için doğduğunuzu anlamanıza yardımcı olur çünkü içinizde herhangi bir hayali gerçeğe dönüştürme gücü vardır.

Temel İnsani Becerilerinizi Geliştirmenin 8 Basit Yolu

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

75 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evcil Hayvanınızın Ruh Halini Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Evcil Hayvanınızın Ruh Halini Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Ekip Arkadaşları Arıyoruz!

Freelance İçerik Üreticileri Arıyoruz!