in ,

LG’nin Telefon Piyasasından Çekileceğini Duyurmasının Ardından Şirketin Hisseleri Düşüşe Geçti

LG'nin Telefon Piyasasından Çekileceğini Duyurmasının Ardından Şirketin Hisseleri Düşüşe Geçti

Güney Koreli LG şirketi geçtiğimiz gün yaptığı basın açıklamasında, “İnanılmaz derecede rekabetçi bir sektör.” ifadeleriyle telefon piyasasından çekildiğini duyurdu.

Bir zamanlar Apple ve Samsung’dan sonra ABD’de de en çok satan üçüncü telefon markası olan şirket, en büyük rakipleri Samsung ve Apple’a ayak uydurma konusunda büyük ölçüde başarısız oldu. Reuters’e göre LG, Kuzey Amerika’daki cep telefonu pazarının yaklaşık %10’una ve küresel pazarın% 2’sine sahipti, ancak yazılım ve donanım aksaklıkları nedeniyle arka arkaya yaklaşık altı yıl boyunca kayıplar yaşadı. 

Reuters, LG’nin Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi Çinli rakiplerine kıyasla da geride kaldığını ekledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “LG’nin inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynaklarını elektrikli araç bileşenleri, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi konulara daha iyi odaklanmasını sağlayacak.” dendi. Şirket, cep telefonu bölümünün kapanmasının 31 Temmuz’a kadar tamamlanmasının beklendiğini de sözlerine ekledi.

Şirket, mevcut müşteriler için bir süre daha servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlamaya devam edeceğini söyledi.

LG’nin telefon piyasasından çekileceğini duyurmasının ardından, şirketin hisseleri Güney Kore’de %2,5 düştü.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kafanıza Girecek Her Şeyi Kontrol Edebilirsiniz

Kafanıza Girecek Her Şeyi Kontrol Edebilirsiniz

2020 Yılı E-Ticaret Verileri Açıklandı

2020 Yılı E-Ticaret Verileri Açıklandı