in ,

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri Dışında İlk Amazon Go Mağazasını Açtı

Amazon, Amerika Birleşik Devletleri Dışında İlk Amazon Go Mağazasını Açtı

Mağazadan çıkarken fiziksel olarak ödeme yapmanıza gerek olmayan Amazon Go mağazaları dünyaya açılıyor. “Amazon Go” isimli bu mağazalar Amerika Birleşik Devletleri’nde 2018’den beri hizmet veriyor olmasına rağmen, ilk defa Amerika dışında başka bir ülkede açıldı. Amazon, Amerika Birleşik Devletleri dışında ilk Amazon Go mağazasını İngiltere’nin başkenti Londra’da açtı.

Amazon Go müşterileri, “Amazon Go” isimli mobil uygulama üzerinden aldıkları QR kodu turnikelere okutarak mağazaya giriyor ve raflardan istedikleri ürünleri alarak mağazadan hiçbir işlem yapmalarına gerek kalmadan çıkıp gidiyorlar. Hepsi bu kadar!

Mağazanın içerisinde bulunan ileri teknolojiye sahip sensörler, kameralar ve geliştirilen yazılım sayesinde raflardan ne alıp almadığınız anbean takip ediliyor, mağazadan çıktığınız anda ödemeniz online olarak hesabınıza yansıtılıyor ve faturanız e-posta olarak tarafınıza gönderiliyor.


Pandemi Döneminde Amazon Go

İnsanlarla aramızda mesafe bırakmamız ve toplu alanlarda olmamamız gereken pandemi koşullarında Amazon Go, geliştirdiği teknoloji sayesinde hem müşterilerin mağazalarda geçirdikleri süreyi kısaltıyor, hem de herhangi bir temasa gerek kalmadan online olarak ödeme yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Şüphesiz, pandemi birçok şeyi değiştirdi ve değiştirmeye de devam ediyor. Ülkemizde de böyle bir mağaza açılsa kullanır mısınız, siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mutlu Olmak için 4 Basit Adım

Mutlu Olmak için 4 Basit Adım

Yaptığın İşte Tek Ol!

Yaptığın İşte Tek Ol!