in

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İsim Stan Lee’den 24 Değerli Alıntı

Stan Lee, yaratmış olduğu evren ve karakterler sayesinde çoğu insanın takdirini almış, sempatik bir kişilikti. Ona göre, bir süper kahramanın normal insanlardan tek farkı, süper güçleri olmasıydı. Süper güçlerinin olması aşk hayatının mükemmel olacağı anlamına gelmiyordu. Süper güçlerinin olması herhangi bir kişilik problemi, aile problemi veya para probleminin olmayacağı anlamına da gelmiyordu. Bu sayede, insanlar çizgi romanda gördükleri karakterlere kendini yakın hissediyor ve bağ kuruyordu.

Bence Stan Lee, eğlenceli ve çalışkan kişiliği ile birçok hayatı etkiledi, ilham kaynağı oldu. Fikirlerinin peşinden gitmeleri için insanlara ilham veren Stan Lee’nin söylemiş olduğu birbirinden güzel 24 söze hep birlikte bakalım. Keyifli okumalar. 🙂

 

1- Bir şarkı söylemek, spor yapmak veya insanları eğlendirecek herhangi bir şey yapmak; insanları problemlerinden uzaklaştırabilen her şey iyidir.

 

2- 5 Yıl sonra hangi cehennemde olacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Belki film yapacağım, belki bir köşede elma satacağım. Bildiğim tek şey var, o da çok eğleneceğim.

 

3- Ne kadar çok okursan, o kadar iyi bir hikaye anlatıcısı olursun.

 

4- Dünyanın en şanslı insanıyım. Çevremde her zaman güvenebileceğim, soru sorduğumda dürüstçe cevap alabileceğim doğru arkadaşlarım oldu.

 

5- Eskiden bir çizgi roman yazarı olduğum için utanırdım. İnsanlar köprüler inşa edip, tıbbi kariyerlerini yaparken ben sadece insanların eğlenebilmesi için hayal ürünü şeyler yaratıyordum. Sonra fark ettim ki: Eğlence, insanların hayatındaki en önemli şeylerden biri. Eğer insanları eğlendirebiliyorsanız, iyi bir şey yapıyorsunuz demektir.

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İlk İsim Stan Lee'den 24 Değerli Alıntı

6- Örümcek Adam’ın dünya çapında simge olacağını hiç düşünmemiştim. Kitapların satacağını ve işimi sürdüreceğimi umuyordum.

 

7- Sanırım çocuk gibi davranmayı asla bırakmayacağım.

 

8- Hayat zorluklar yoksa hiçbir zaman tam değildir.

 

9- Bütün süper kahramanlardan güçlü olan tek bir kişi var ve onun en büyük silahı sevgi.

 

10- Kendimi en mutlu hissettiğim anlar çalıştığım zamanlar oluyor. Eğer çalışmıyorsam, vaktimi harcadığımı hissediyorum.

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İlk İsim Stan Lee'den 24 Değerli Alıntı

11- Şans döner bir kapıdır, sadece ne zaman geçeceğinizi bilmeniz gerekir.

 

12- Her zaman kanlarında isyan ateşi olanlar olmalı! Yenilemez bir düşmanla savaşmaya cesaret edecekler her zaman olmalı! Bu sayede insanlar güçlü ve korkusuz kalabilir!

 

13- Büyük güç, büyük sorumluluk getirir.

 

14- Bağnazlık ve ırkçılık, bugün dünyayı sarsan en ölümcül sosyal hastalıklardan biri. Ancak onlar, kostümlü süper kötü adamlardan oluşan bir ekibin aksine, güçlü bir yumrukla veya bir ışın silahı ile durdurulamazlar. Onları yok etmenin tek yolu; içlerindeki kötülüğü ve sinsiliği açığa çıkartmaktır.

 

15- Çalışmadığım zamanlar asla olmaz. Ben tatil yapmam.

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İlk İsim Stan Lee'den 24 Değerli Alıntı

16- Bir hikaye okuma ve kahraman için ne olacağını merak etme zevki, yüzyıllardır süre gelen bir zevktir ve bence her zaman bizimle olacak.

 

17- Yazar olmak istiyorsan, birisinin sana verebileceği tek tavsiye; yazmaya devam et! Ve elinize geleni okuyun, her şeyi okuyun.

 

18- Hikayelerimi yazarken düşündüğüm tek şey; “Umarım bu çizgi romanlar satar, böylece işimi koruyabilir ve kirayı ödemeye devam edebilirim.” idi. Bir milyon yıl içerisinde bile, bunun günümüzde evrimleştiği şeye dönüşeceğini asla hayal edemezdim. Asla.

 

19- Shakespeare ve Michelangelo bugün hayatta olsaydı ve bir çizgi roman üzerinde iş birliği yapmaya karar verselerdi, Shakespeare senaryoyu yazardı ve Michelangelo çizerdi. Bir kimse bunun, bir sanat eseri olmadığını söyleyebilir mi?

 

20- Çizgi romanlar hareketi takip eder. Eğer insanlar filmi izler, karakterle ilgilenirler ve karakter hakkında daha fazlasını görmek isterse, çizgi romanları satın almaya başlarlar. Bu yüzden iyi bir film, çizgi romanların satışına yardımcı olur ve çizgi romanlar da filme yardımcı olur. Yani, çizgi romanların öleceğini düşünmek için herhangi bir neden olduğunu sanmıyorum.

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İlk İsim Stan Lee'den 24 Değerli Alıntı

21- Bence insanlar, hayattan biraz daha büyük ve renkli olan her şeye ilgi duyuyor. Yetişkinler de masalları sever.

 

22- Süper güçlerinin olması aşk hayatının mükemmel olacağı anlamına gelmez. Süper güçlerinin olması herhangi bir kişilik problemi, aile problemi veya para probleminin olmayacağı anlamına geldiğini de sanmıyorum. Sadece süper güçleri olan normal insanlar üzerine karakterler yazmaya çalıştım.

 

23- Gerçekten eğlendiğim sürece emekli olmam gerektiğini düşünmüyorum.

 

24- Gerçekten iyi olduğunu bildiğiniz bir fikriniz varsa, salağın tekinin sizi vazgeçirmesine izin vermeyin.

Süper Kahraman ve Çizgi Roman Denince İlk Akla Gelen İlk İsim Stan Lee'den 24 Değerli Alıntı

İyi Bir Yaşam İçin İhtiyacınız Olan 5 Şey

İyi Bir Yaşam İçin İhtiyacınız Olan 5 Şey

Kol Bozuk #10 – Riot Games Neler Yapıyor?