in , ,

Sanatı İlginç Kılan Şey; Gösterilmeyene Karşı Gösterilen

Sanatı İlginç Kılan Şey; Gösterilmeyene Karşı Gösterilen

Bilgi bolluğu ve bombardımanı içinde olduğumuz bu devirde öne geçecek olanlar, geride bırakmaları şeylere karar verip kendileri için önemli olan şeylere yoğunlaşabilmiş insanlar olacaktır. Hiçbir şey sınırsız olasılıklar kadar paralize edici olamaz. Her şeyi yapabileceğiniz fikri tamamen korkutucudur.

Yaratıcılığınızın tıkanmasından kurtulmanın yolu kendinize sınırlar koymaktır. Çelişki gibi görünüyor ama iş yaratıcılığa geldiğinde limitler özgürlük demektir. Öğle tatilinizde bir şarkı yazın. Tek bir renkle resim yapın. Başlangıç sermayeniz olmadan bir iş kurun. Birkaç arkadaşınız ve iPhone’unuzla bir film çekin. Çalışmamak için bahane bulmayın, şu anda elinizde olan zaman, mekan ve kaynaklarla bir şeyler yapın. Geçerli gerekçeler en iyi işinizi yapmanızın önüne engel olarak çıkabilir.

 

Kendinize dünyanın tüm zamanına, dünyanın tüm parasına ve paletin her rengine sahip olduğunuzu söylemeniz sadece yaratıcılığınızı öldürür.

-Jack White


Ressam Saul Steinberg “Herhangi bir sanat eserinde etkilendiğimiz şey, sanatçının kendi sınırlarıyla savaşmasıdır.” der. Sanatı ilginç kılan şey genellikle sanatçının geride bırakmayı seçtikleridir. Gösterilmeyene karşı gösterilen. Bu, insanlar için de böyledir. Bizi ilginç kılan şey sadece tecrübe ettiklerimiz değil aynı zamanda tecrübe etmediklerimizdir de. Aynı şey işimizi yaparken de geçerlidir; sınırlarınızı kucaklayın ve ilerlemeye devam edin.

Sonuçta yaratıcılık sadece katmak istediğimiz şeyler değil, aynı zamanda dışında bırakmayı seçtiğimiz şeylerdir de. Akıllıca seçin. Ve eğlenin.

Sanatı İlginç Kılan Şey; Gösterilmeyene Karşı Gösterilen

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dyt Selen Demir ile Sağlık olsun #5 – Bitkisel Besin Destekleri ve Bitki Çayları

Kol Bozuk #19 - 2019'da En Çok Kar Eden Oyunlar!

Kol Bozuk #19 – 2019’da En Çok Kar Eden Oyunlar!