Sahip Olmak İstediğiniz Hayata Ulaşmanızı Engelleyen Tek Şey...

Sahip Olmak İstediğiniz Hayata Ulaşmanızı Engelleyen Tek Şey…

Sabır.

22 yıl boyunca World of Warcraft oynayan, devamlı garip bir şekilde bilgisayar sandalyesinde oturan bana, hep birlikte göz atalım. Hayatımdaki herkes, video oyunlarının zaman kaybı olduğunu ve zamanı daha yararlı şeylerle harcamam gerektiğini söyleyip durdu ama o zaman bile, oynadığım bu oyunların, birgün bir şekilde işime yarayacağını biliyordum. Tam olarak nasıl olacağınından emin olmasam bile, birgün işime yarayacağına emindim.

Tek yapmam gereken, gelişmeye, öğrenmeye ve büyümeye devam etmekti.

Şu anda, zamanımı ve dikkatimi adadığım şeyler hakkında başarılı olacağımı bildiğim bir noktaya geldim.


Bu, tamamen zamanla alakalıydı.

Bunu biliyorum çünkü kendime, çok yüksek standartlarda hedefler koydum ve onlara ulaştım. 17 Yaşımdayken, Dünya’daki en yüksek dereceli World Of Warcraft oyuncularından biri oldum. 23 Yaşımdayken, korkunç derecede sıska bir ergen olmaktan kurtulup, fit ve kaslı bir görünüme sahip oldum. 26 Yaşıma bastığımda, tam zamanlı bir yazar olmak için sabah dokuz – akşam beş çalıştığım işimi bıraktım ve bunu yapmak bana, dünyayı dolaşma şansı verdi.  27 Yaşıma geldiğimde  “Digital Press” adlı ilk şirketimi kurdum ve o zamandan beri, başarılı CEO’lar, girişimciler, yatırımcılar ve vizyon sahibi insanlarla birlikte çalışma şansı buldum. Bu büyük başarıların her biri, yıllarca süren ve hiç kimsenin görmediği sessiz çalışmaların sonucuydu.


Ve insanlar, yaptıklarımı küçümsemekle yetinmedi, aynı zamanda beni kınadılar.

World of Warcraft oynadığım için lisede kaç defa benle dalga geçtiklerini sizlere anlatamam. Size, beni daha fazla destekleyeceğini düşündüğüm insanların, spor salonundaki düzenimi nasıl sorguladıklarını anlatamam. Cılız fiziğime bir göz atıp aynen şöyle dediler: “Neden uğraşıyorsun ki?”. İletişim Tasarımı ve Medya bölümüne gideceğimi söylediğim zaman, yüzüme bakıp kaç kişinin güldüğünü söyleyemem. “Bunun gerçek bir bölüm olduğunu bilmiyordum bile, hayatın boyunca Mcdonalds’da mı çalışmayı planlıyorsun?”

Ama ünlü bir e-spor oyuncusu olduğunuz anda, bir fitness dergisinin kapağında çıkacak birine benzediğiniz anda, hayallerinizi yaşamaya karar verdiğiniz anda, herkes ondan birer parça ister. Herkes, bir anda destekçiniz oluverir. Herkes, birdenbire kendilerinin de nasıl yapabileceğini öğrenmek ister.


Birdenbire olmadı.

Diğerleri, neden farklı bir hayat yaşamadıklarını merak ederken oldu. Onlar merak ederken, ben çalışıyordum. Ve birgün, karşılığını aldım.

İstediğin her şey, sahip olman için seni bekliyor.

Yalnızca tek bir soru var;  hayalini kurduğun hayata sahip olmak için sabırlı bir şekilde çalışmaya hazır mısın?

Sahip Olmak İstediğiniz Hayata Ulaşmanızı Engelleyen Tek Şey...

Paylaş

Bir cevap yazın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Lütfen hesap bilgilerinizi girin, şifrenizi sıfırlamanız için size bir link gönderelim.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.