bir kimseyi veya bir şeyi görme, kavuşma isteği, hasret, tahassür. Kavuşma isteği…

Kavuşma İsteği…

Özlem sözcüğünün kelime anlamı; bir kimseyi veya bir şeyi görme, kavuşma isteği, hasret, tahassür. Kavuşma isteği…

Bazı şeyler okumakla ya da dinlemekle öğrenilmez, hissedilmez. Yaşamak gerek, öğrenmek için tadına bakmak gerek. Duygular biraz böyle bence. Ya tadı damağında kalacak tekrar tatmak isteyeceksin. Tekrar mutlu olmak gibi, sevilmek gibi.

Ya da dilin yanacak bir daha hiç tatmak istemeyeceksin, özlem gibi, özlemek gibi, kavuşmak istemek gibi…

Ben hiç gelmeyecek, bir daha hiç göremeyeceğimi bildiğim birini kaybettiğimde anlamıştım özlemin ne olduğunu. Bir kez dilim yandı, acısı hala yerinde. Bir daha hiç göremeyeceğin birini özlemek gerçekten acı.

Bugün bir baba oğul tartışmasına denk geldim, birkaç gündür süren büyük bir tartışmadalarmış hatta. Bir küs bir barış, birbirlerine bağırdıkları da oldu, kötü sözler söyledikleri de. Artık alışmıştım aslında, alıştığımı sanıyordum, dışarıdaki olaylardan çok etkilenmiyordum ama bugün onları gördüğümde içimdeki o özlemi yeniden hissettim. Bastırdığım derinliklerden çıkıp, yeniden yaktı canımı.

İnsanlar birbirlerine öyle sözler söylüyor ki, sanki karşısındakini hiç kaybetmeyecek gibi. Ne kadar üzücü, ölüm acı bir gerçek. Dönüşü olmayan, geri alınamayan, değiştirilemeyen, kaybedilenin özleminin hiç dinmediği. Eğer özlemleriniz varsa sonsuz bir özleme dönüşmeden önce kavuşmaya çalışın.

Paylaş

Bir cevap yazın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Lütfen hesap bilgilerinizi girin, şifrenizi sıfırlamanız için size bir link gönderelim.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.