in , ,

Nestlé Hayvansal Ürünler İçermeyen Vegan Bir KitKat’ın Çıkacağını Duyurdu

Nestlé Hayvansal Ürünler İçermeyen Vegan Bir KitKat'ın Çıkacağını Duyurdu

Vegan beslenme biçimini benimsemiş kişiler için Nestlé sevindirici bir haber paylaştı. Nestlé, KitKat’ın vegan versiyonu olacak olan KitKat V’nin yakında çıkacağını duyurdu. KitKat, “dünya genelindeki veganların isteklerini yerine getirmek” hedefiyle bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu fikir; vegan bireylerin, hayvansal ürünler içermeyen bir çikolata istemeye başlamasıyla ortaya çıkmış.

Nestlé’nin üst düzey yöneticilerinden olan Alexander von Maillot yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada gördüğümüz en yaygın taleplerden biri hayvansal ürünler içermeyen vegan bir KitKat’ın üretilmesi hakkında olduğu için bu talebi gerçekleştirebilmekten dolayı çok memnunuz.” dedi.

KitKat V, Nestlé’nin İngiltere’de bulunan araştırma ve geliştirme merkezinde uzman çikolatacılar tarafından geliştirilmiş. KitKat V, bu yıl içerisinde birkaç ülkede piyasaya sürülecek ancak bu ülkeler henüz resmi olarak açıklanmadı. Ülkemizde ise satışa çıkıp çıkmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Nestlé’nin üst düzey yöneticilerinden bir başka isim olan Louise Barrett ise, “Hayvansal ürünlerin bulunmadığı KitKat V’yi geliştirirken ana odağımız lezzetti. Orijinal KitKat çikolatamıza lezzetli bir vegan alternatifi oluşturmak için dene ve öğren yaklaşımını kullandık.” diye açıklamada bulundu.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gerçek Bir Dünyalı: "Ben Marslı Değilim" - Bill Gates, Uzay Yarışıyla Neden İlgilenmediğini Açıkladı

Gerçek Bir Dünyalı: “Ben Marslı Değilim” – Bill Gates, Uzay Yarışıyla Neden İlgilenmediğini Açıkladı

Nasıl Hayalinizdeki Kişi Olursunuz?

Nasıl Hayalinizdeki Kişi Olursunuz?