in

Modası Hiç Geçmeyen Kıyafetler

Moda kelimesi günümüze kadar dar ve sıkı kalıplar içerisinde taşınmış ve herkesin takip etmekten bahsettiği bir kavram olarak karşımızda. Evet, herkes modayı takip etmekten bahsediyor. Geçen sene moda olan bir renk ya da kıyafet bu sene trend olmuyor. Bu sebeple hemen hemen hepimizin yaşadığı bir durum ortaya çıkıyor. O da kısa zaman önce beğenerek aldığımız kıyafetlere ‘‘modası geçti’’ etiketi vurup kullanmamaya başlamak. Ancak öyle bazı kıyafetler var ki zamana meydan okuyarak modası hiç geçmiyor. Bunları ne zaman giyersek giyelim garipsemiyoruz. Bu yazımızda biz de Modası Geçmeyen Kıyafetler hakkında konuşalım istedik. 

Modası Hiç Geçmeyen Kıyafetler - Sponsorlu İçerik

Bazı Kıyafetlerin Neden Modası Geçmiyor?

Yıllara meydan okuyan kıyafetlerin hepsinin ortak özelliği nedir diye soracak olursanız, kolay kombinlenebilir olmaları diyebiliriz. Aynı zamanda, birbirinden farklı çok fazla ortama yakışmalarını da ekleyebiliriz. Sürekli farklı kombin düşünmekten yorulanlar içinse inanılmaz kurtarıcı parçalardır. Saydığımız sebepler dolayısıyla birazdan ayrıntılı olarak değineceğimiz bu parçaları, her daim dolabımızın başköşesinde saklıyoruz.

Modası Hiç Geçmeyen Kıyafetler Nelerdir?

Bu soruyu kime sorsak, aklına ilk olarak siyah elbiseler gelecektir. Zira istediğiniz her ortama uyum sağlarlar ve sizin kusursuz bir görünüm elde etmenize yardımcı olurlar. Ayrıca, En iyi kombinler kadın moda severler için siyah elbiselerle olur. Önceden planlanmış olsun olmasın; tüm davetlerde giyebilir, günlük yaşantınızda dahi çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah ile başladık ve yine siyah bir parça ile devam edelim. Belki de çoktan cevabı verdiniz. Siyah pantolonlar; iş yerinde, akşam yemeklerinde ya da dışarı çıkarken aklınıza gelebilecek her yerde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz kıyafetlerdir. Siyah pantolon üzerine ister gömlek, kazak isterseniz de spor sweatshirt giyebilirsiniz. Bu bakımdan yaptığınız kombinin şık mı spor mu olacağı sizin elinizde diyebiliriz. Beyaz gömlek ve kalem etek de modası geçmeyen diğer kıyafetlerdir.

Türkiye’de kuru temizleme fiyatları mı arıyorsunuz?
Kuru temizleme fiyatlarında indirim kazanın

Modası Geçmeyecek Olan Kombin Fikirleri

Modası geçmeyecek kıyafetler içinden kadın giyim kombin fikirlerine bir göz atalım istedik. İlk olarak, klasik bir zarafet yakalamak adına blazer ceket ile siyah ya da kot bir pantolonun muazzam uyumu her daim aklınızda bulunsun. Siyah elbise ve altına ten rengi stiletto, acil durum toplantılarına yahut da davetlerine giderken, hızlıca şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Deri ceket ile deri bot kombini de özellikle aşırı soğuk olmayan havalar için idealdir. Son olarak mini triko bir elbise altına uzun çizme kombinlediğiniz zaman, kış aylarında bile şıklığınızdan ödün vermediğinizi göstereceksiniz. Bunu yaparken, vücudunuzda çok fazla açık kalan yer olmayacağından üşümeyeceksiniz de.

Modası Hiç Geçmeyen Kıyafetler - Sponsorlu İçerik

Modası Geçmeyen Aksesuarlar

Kıyafet Modası yanında modası geçmeyen, sürekli kullandığımız aksesuarlar da vardır. Kıyafetlerimizin tamamlayıcıları aksesuarlar da yaptığımız kombin açısından büyük önem arz eder. Bu aksesuarları saymaya renk olarak yine siyah bir parça ile başlayacağız. O da yıllardır her sezon elimizden düşürmediğimiz siyah çantalarımızdır. Her kombini tamamlayabildikleri için siyah çanta kullanmaktan vazgeçemiyoruz. İkinci olarak ten rengi stilettoları söyleyebiliriz. Her döneme damgasını vurduklarını önemle belirtelim. Ayrıca, hemen hemen her kadının dolabında kurtarıcı bir stiletto vardır. Şık bir metal saatin modası da hiç geçmiyor ve gün geçtikçe kullanan kişi sayısı artıyor. Son olarak inci kolye ve fuları söyleyebiliriz. İnci kolyeler; bazı kişilere çok demode ve biraz yaşlı işi gözükse de çok zarif olan bu kolyeler, yaş tanımadan moda olmaya devam ediyor. Kıyafetlerinizi bu parçalarla tamamladığınızda, ortamlarda sade ama bir o kadar şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Modası Hiç Geçmeyen Kıyafetler - Sponsorlu İçerik

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gerçekten Hiçbir Şey İçin Yeterli Vaktimiz Yok Mu? Keşke Gün İçerisinde 48 Saatimiz Olsaydı!

Khaled Hosseini'nin Uçurtma Avcısı Kitabından 13 Etkileyici Alıntı

Khaled Hosseini’nin Uçurtma Avcısı Kitabından 13 Etkileyici Alıntı