in ,

Lafın Gelişi Podcast Ekibi Röportaj

Lafın Gelişi Podcast Ekibi, hazırlamış olduğumuz röportaj sorularını, “Soruların Gelişi” isimli bir podcast bölümünde cevaplandırıyor. Kendilerine bu güzel ve eğlenceli bölüm için teşekkür ederiz. Keyifli dinlemeler!

1- Sizi tanımayan kişiler için kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz? Neler yapıyorsunuz? (03:25)

2- Nasıl tanıştınız? (07:45)

3- Dünya genelinde Podcast, insanlar tarafından çok sevilen ancak ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanan bir yayın türü. Birlikte podcast yayınları yapmaya nasıl karar verdiniz, fikir kimden çıktı? (10:48)

4- Bazı ülkelerde podcast yayıncıları, yayınlarının içerisine oldukça kolay bir şekilde reklam bularak veya dinleyicilerinden bağışlar alarak gelir elde edebiliyor. Siz, ülkemizde podcast yayıncılığının geleceğini nasıl görüyorsunuz? (13:20)

5- Zaman zaman farklı konulara değinsenizde içerikleriniz genellikle sinema ve dizi sektörleri hakkında oluyor. Sinemada ilk izlediğiniz filmi hatırlıyor musunuz? Nasıl bir sinemada ve kaç yaşındayken izlemiştiniz? (16:40)

6- Çocukluğunuzun sinemaları nasıldı? Bugüne kıyasla sinemada film izleme deneyimi nasıl gerçekleşiyordu? (19:10)

7- Ne sıklıkla film seyredersiniz? Sizde etki bırakan ve defalarca seyrettiğiniz bir film var mı? (21:44)

8- Sinema, toplumu yansıtmada güçlü bir araç. Sizce Türkiye’deki toplumsal dönüşümlerin sinemadaki yansıması nasıl oldu? (27:00)

9- Sizin gözünüzde bir filmi iyi yapan kriterler nelerdir? Bir filmi incelerken nelere dikkat edersiniz? (30:55)

10- Podcast yayınlarınızdan bildiğimiz üzere kendi senaryo çalışmalarınız var. Senaryo çalışmalarınızı hayata geçirebilmek için bir planınız var mı yoksa şu anda sadece yazıyor musunuz? (39:40)

11- Podcast yayınlarınızın yanı sıra bir Youtube kanalı da açtınız. Şu anda Youtube sizin için nasıl gidiyor? Youtube’a girmeye nasıl karar verdiniz? (41:00)

12- İçinde bulunduğumuz zaman diliminde insanları güldürmek ve eğlendirmek sizce zorlaştı mı? (42:50)

13- İş hayatınız boyunca yaşadığınız en mutlu ve en zor anı bizimle paylaşır mısınız? (45:33)

14- Sizi çok etkileyen ve hayatınızı buna göre şekillendirdiğiniz bir söz var mı? (49:07)

15- Son olarak röportajımızı eğlenceli ve hayali bir soruyla bitirmek istiyoruz. Şu anda hayatta olan veya olmayan oyuncular ile bir film çekme şansınız olsaydı bu kişiler kimler olurdu? Kimin yönetmesini isterdiniz? (52:10)

Soruların Gelişi

sörf-deniz-dalga-mavi

Her Şey Sende Gizli