in ,

Kripto Para Piyasasının Hacmi İlk Defa 2 Trilyon Doları Aştı

Kripto Para Piyasasının Hacmi İlk Defa 2 Trilyon Doları Aştı

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasının hacmi ilk kez 2 trilyon doları aştı. Piyasanın bu büyüklüğe ulaşmasının en büyük nedenlerinden biri olarak, piyasa oyuncularının Bitcoin’e ve Ethereum’a karşı olan ilgi artışı gösteriliyor. 

Kripto para piyasasında tek başına Bitcoin, 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığında ve bir hafta boyunca bu hacmi elinde tuttuğunda piyasalar için ciddi bir gösterge oldu. Mart ayının ortalarında bir Bitcoin 61.000 $ ‘ın biraz üzerindeydi. Bugün itibariyle, 56.000 $ seviyelerinde.

Uzman görüşlerine göre, dikkat çeken kripto para birimlerinin yalnızca Bitcoin ve Ethereum olmadığını söylüyor. Diğer kripto para birimleri de güç kazanıyor. Bu da, kripto para birimi piyasasının gelişmesini ve hacminin artmasını sağlıyor.

Kripto borsası Bitfinex’in teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, “Piyasa olgunlaşmaya devam ettikçe, piyasaya daha fazla blockchain tabanlı uygulama sunulmasını bekliyoruz. Böylece, Bitcoin ve Ethereum dışında diğer alternatif varlıklara olan ilginin artmasını bekliyoruz.” diyor. 

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Genç Milyarder Artık Kylie Jenner Değil ve Artık Milyarder Değil - Kevin David Lehmann

En Genç Milyarder Artık Kylie Jenner Değil ve Artık Milyarder Değil

Başarılı Girişimler Hakkında Steve Jobs’tan Öğrendiğim 5 Şey