in

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?
Kolay Bir Hayat Neden Zordur?

“Kolay bir yaşam, büyümenin ve mutluluğun yolu değildir. Aksine kolay bir yaşam, hayatın içinde nasıl sıkışıp kaldığımızla ilgilidir.” -Benjamin P. Hardy

Çoğu insan, mutluluğun bütün gün margarita yudumlarken sahilde oturmakla ilgili olduğunu düşünüyor. İnsanlar, mutlu olmak için ayaklarını kaldırmaları ve arkalarına yaslanmaları gerektiğini düşünüyor.

Ancak acımasız ve ilginç bir gerçek tam da bu noktada ortaya çıkıyor: Daha kolay bir hayatın peşinden koşmak, aslında daha zor. Bu makale de neden daha kolay bir hayatın peşinde koşmanın daha zor olduğunu gösteriyor. İşte başlıyoruz.


Kendinize Yeni Sorunlar Yaratmıyorsanız, Büyüyemezsiniz.

 

“Gerçekten sahip olduğumuz tek sorun, sorun yaşamamamız gerektiğini düşünmemiz.” -Tony Robbins

İnsanlar, güzel ve mutlu bir yaşamın, problemlerden uzak olmak olduğuna inanıyor ancak herkesin sorunları var. Başarılı bir yaşam, daha büyük problemleri çözme meselesidir.

“Bir insanın hayatı, çözmeye çalıştığı sorunların büyüklüğü ile ölçülebilir.”

Peki, sen ne kadar büyük yaşıyorsun?

Küçük problemlerin üstüne gitmekten bile korkuyor musun yoksa dağları yerinden oynatmaya mı çalışıyorsun?

Aslında, daha büyük ve daha iddialı hedeflerin peşinden giderken, günlük sorunlarımın oldukça küçük hale geldiğini gördüm. Şirketinizi ayakta tutmaya çalışırken, kirli bir bulaşık makinesinin çok fazla önemi olmuyor. Sorunlarınızı büyütün.

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?


Zıtlık Kanunu

 

“Zayıflık olmadan güce sahip olamazdın, karanlık olmadan ışığa sahip olamazdın, kaybetmek olmadan sevgiye sahip olamazdın” – Jodi Picoult

Newton’un üçüncü yasasına göre tüm kuvvetler çift halde gelir. Her eylem için zıt ve eşit bir reaksiyon vardır. Buna göre, üzüntüyü öğrenmeden mutluluğu öğrenemezsin. Başarısızlık olmadan başarı elde edemezsin. Mücadele olmazsa da büyüme olmaz.

“Mücadelenin kapsamı, büyümenin kapsamını belirler.” -Ryan Holiday

Gelişimi mümkün kılan en büyük şey, zorluktur. Zorluklar olmasaydı üstesinden gelinecek bir şey de olmayacaktı. Kendinizin daha iyi ve daha büyük versiyonlarına bir anda gelemezsiniz.

Öyleyse, hayatın kolay olmasını dilemeyin. Korkularınızla yüzleşmek için cesaretiniz ve inancınız olsun. İhtimaller sizden yana olmasa bile, denemeniz için özgüveniniz olsun.

Cesur olmaktan korkmayın; sınır yoktur. Kendinizi, sizi değiştirecek durumlara soktuğunuzda ve bunun üstüne gittiğinizde, ulaşamayacağınız nokta yoktur.

Çevre ne kadar zorsa, büyüme de o kadar büyük olur. Seçim, tamamen size kalmış.


Sonuç olarak;

Gerçek şu ki, kolay bir hayatın peşinden koşmak işleri daha da zorlaştırıyor.

Yeni zorluklar olamadan beyniniz çabucak sıkılır ve “Şimdi ne yapacağız?” diye sorar. Daha büyük ve daha iddialı problemleri çözmeye odaklandığınızda ise, tüm küçük şeyleri unutursunuz. 

Hayatın kolay olmasını dilemeyin, hayatı siz kolaylaştırın. Mücadeleden mi kaçacaksınız, yoksa onunla yüzleşecek miniz? Cesur olmanız dileğiyle.

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Formula 1 – Paddock #6 – Macaristan GP Öncesi

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?