in

Robin Sharma – Ünvansız Lider

Robin Sharma’nın ilk okuduğum kitabı olan bu kitap, bana göre gerçekten harika ve gerçekten kendinizi vererek okursanız hayatınızı değiştireceğine inandığım bir kitap.
 
Kitap öncelikle ana karakterimizin sıradan yaşantısıyla başlıyor, tıpkı birçoğumuz gibi. Sayfalar ilerledikçe ana karakterimizin bu sıradan hayatının daha da kötüye gidişiyle birlikte, artık sıradanlığın bile iyi bir nokta olarak görüldüğü duruma geliyoruz. Daha sonra ana karakterimizin hayatını değiştirecek yardımcı karakter ile tanışıyoruz. Gerçi bana sorarsanız yardımcı karakter demeye bin şahit lazım, sanki asıl ana karakterimiz oymuş gibi bizlere, ve ana karakterimize yol gösteriyor.
 
Bu tanıştığımız yardımcı karakter o kadar etkili bir insan ki, ilerleyen sayfalarda ana karakterimizin adını unutacağınıza eminim çünkü bende öyle oldu. Tanışacağımız insanlardan o kadar çok ve etkili bilgiler öğreneceğiz ki ana karakterin adını hatırlamanın bir önemi kalmayacak. (Blake Davis)
 
Kitabın en çok beğendiğim yeri ise sizi gerçekten değiştirmeye çalışması ve acil eylem planları sunması. Diğer motivasyon kitapları gibi sadece içi boş afili cümleler yok. Size görevler vererek sizi, tam bir lider ve marjinal kılmayı hedeflemiş diyebiliriz. 
 
Bu kitabı önerebildiğiniz kadar insana önermenizi tavsiye ederim ama öncelikle şiddetle sizin okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğum kişisel gelişim kitapları arasında gerçekten çok özel bir yeri var.
 
Keyifli okumalar. 🙂

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mutlak Huzur

Dilenci