in

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi

Gelişiminize Destek Olacak 5 Kitap:

“Kendini geliştirmek için hangi kitaplar okunmalı?” sorusu, kitap okumayı seven pek çok insan tarafından sorulmaktadır. İnsan için farkındalık sağlayan pek çok kitap bulunsada bu kitapların bazıları, kişinin hayatındaki önemli değişiklikler sağlamaktadır. İşte gelişiminize destek olacak en iyi 5 kitap!


1- Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi

Doğan Cüceloğlu, Savaşçı adlı kitabında, insanın bir savaşçı olabilmesi ve kendini tanıyabilmesi için çeşitli yöntemler sunmaktadır. Kişisel gelişim olarak değerlendirilemeyecek olan bu kitap, Doğan Cüceloğlu’nun psikolog olarak insanlara sunduğu katkıların en büyüklerinden bir tanesi olarak ifade edilebilmektedir.


2- Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi - Her Şey Seninle Başlar Mümin Sekman

Mümin Sekman, hayatta var olabilmek ve kendilerini geliştirmek isteyen kişiler için Her Şey Seninle Başlar adlı kitabını sunmaktadır. Kitap, insanın istediği takdirde her şeyi yapabileceğini çeşitli örneklerle gözler önüne sermektedir. Mümin Sekman, çaresizliğin öğrenilmiş olduğunu belirtmekte olup, kişinin kendisini geliştirerek öğrenilmiş çaresizlikten kurtulabileceğini belirtmektedir.

Hayatta tozu dumana katmak isteyen kişiler için oldukça değerli olan bu kitap sayesinde pek çok kişi, kendilerini geliştirme konusunda oldukça kararlı bir adım atabilmektedir.


3- İnsanın Anlam Arayışı – Victor E. Frankl

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi İnsanın Anlam Arayışı – Victor E. Frankl

İnsanın Anlam Arayışı, kendisini geliştirmek isteyen kişilere önerilebilecek kitaplardan bir tanesidir. Victor E. Frankl, insanı insan yapanın ne olduğu ile ilgili çeşitli sorgulamalar içerisinde olmaktadır. Bu bağlamda, sorunlu bir yüzyılda anlam arayışının ne olduğu oldukça önemli sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazar, anlam arayışı süreci ile ilgili bizlere bilgiler vermekte olup bu kitap, kendisini geliştirmek ve dünyaya farklı bir pencereden bakmak isteyen kişilerin okuması gereken en önemli kitaplardan bir tanesidir.


4- Dinle Küçük Adam – Wilhelm Reich

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi - Dinle Küçük Adam – Wilhelm Reich

Wilhelm Reich, Dinle Küçük Adam adlı kitabında, küçük adam tipi ile ilgili çeşitli bilgiler vermektedir. Küçük adam tipinin yapılan yanlışlar ve yozlaşmış düşüncesinin oluşturduğunu ifade eden yazar, küçük adam tipinin başkaları tarafından güdülen insan tiplemeleri olduğunu ifade etmektedir. Küçük adam tipinden büyük adama geçiş süreci ile ilgili bizlere bilgi veren yazar, oldukça önemli konuları hatırlatmakta ve insanın farklı bir bakış açısına sahip olmasını olanaklı hale getirmektedir.


5- Kendime Düşünceler – Marcus Aurelius

Gelişiminize Katkıda Bulunacak 5 Kitap Önerisi - Kendime Düşünceler – Marcus Aurelius

Marcus Aurelius, yani Roma imparatoru, Kendime Düşünceler adlı kitabı tam olarak bundan 1848 yıl önce yazmıştır. Bu kitap ile pek çok insan; evrende insanın yeri, insanın ne için var edildiği ile ilgili çeşitli bilgiler bulmaktadır. Bu bağlamda, kitabın oldukça değerli olduğu ve okunması gerektiğini ifade etmek gerekmektedir.


Yukarıdaki kitaplar, kendilerini geliştirmek isteyen kişiler için önerilebilecek kitaplardan yalnızca birkaçıdır. Bunun dışında da pek çok kitap bulunmakta olup, bu kitapları okuyan kişi, gelişimine önemli katkılar sunabilmektedir. Gelişim, oldukça uzun süreyi kapsayan ve yaşam boyunca devam etmesi gereken bir süreçtir. Keyifli okumalar. 🙂

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Evcil Hayvan Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Konu

Kendi Yıldızınızı Bulun