in ,

Sosyal Medyada Başarı Nedir? Kendi Yolunu Takip Et

Merhaba, bugün sizlere son yıllarda çok büyük bir yükselişe geçen sosyal ağlar ve bu platformlar da ki insanların davranışları ile ilgili bir kaç konudan bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda özellikle Instagram ve Youtube büyük rağbet görmekte. İnsanlar , bu yoğun ilgiden kendileri de faydalanabilmek için bu platformda ellerinden geleni yaparken , kimisi de biraz gülmek ve eğlenceli vakit geçirmek istiyor.

Maalesef bir çok insanda sırf popüler olabilmek adına  kendini rezil etmeye razı olup trend olan ne varsa kovalıyor. Gerçekten sır bu mu sizce , sadece insanlar neye ilgi gösteriyorsa onu takip etmek mi? Ne ilgi görüyorsa ve popüler oluyorsa kendi yolunu hiçe sayıp devam etmek mi ? Yoksa özgün olup farkındalık yaratmaya çalışıp asla pes etmemek mi ? Benim fikrim özgün olmaktan yana,

Size bunu bir örnek ile anlatmam gerekirse şunu anlatabilirim. Üç yıldır düzenli oyun videoları çeken bir dostum vardı kendi çapında ve sadece 600 aboneye ulaşabilmişti ama usanmadan sıkılmadan devam etti ve en önemlisi sadece kendi çekmek istediği videoları çekti , sadece kendi oynamak istediği oyunları oynadı, sadece kendi anlatmak istediği olayları anlattı. Belki üç yılda çok fark edilemedi ama o yılmadan, kendi yolundan gitmeye devam etti.

Sonuç ise, üç yıldan sonra bir oyun grubu onu keşfetti ve 1 hafta içinde  19.000 gibi çok güzel bir abone sayısına ulaştı. Yani demem odur ki özgün olup farkındalık yaratmak , asla pes etmemek , yaptığınız işin takdir edilmesini sağlamaktan geçen ilk adımlar. Bunu sadece sosyal ağlar için değil , hayatımızın her alanında  yapmamız gerekli aslında. Zaman bizleri beklemeyecek , sizde durmayın ve hayallerinizi kovalayın.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yalnız Değilsiniz..

DÜNYAYI DEĞİŞTİREN BİR DEHA – STEVE JOBS