in , ,

HADİ!!!

motivasyon-kişisel gelişim-yaşam-duygu
motivasyon-kişisel gelişim-yaşam-duygu

Görünmezlik gerçek olabilir mi sence? Yani milyarlarca insanın arasına gelip kimseye görünmemek… Bence mümkün! Mümkün değilse bile ben mümkün kıldım. Bazen senin de aklına geliyordur “Şimdi çıkıp gitsem kim fark eder?” diye. Hayatlarından çıkıp gitsek kim fark eder?

Aslında yalnız hissettiren bir soru. Bence, kimse bu denli yalnız hissetmemeli. Bence kimse bu denli yalnız hissettirilmemeli. Kocaman bir sınıf, herkes biriyle konuşuyor, bazıları gülüyor sen ise etrafına bakıyorsun, aklından bir soru daha geçiyor “Ben farklı mıyım?”. Asıl gerçek orada başlıyor biliyorsun aslında..

Başlayalım o zaman…

Sen farklı değilsin, onlar aynı. Sanki aynı fabrikada üretilmiş bir dolu kumaş. Hepsinin deseni aynı, hepsi kırmızı kumaş üstü beyaz puantiyeli. Sense mavi tay tüyü kumaşlardan, hani bazılarının dokunurken huylandığı… Sanki, herkes denizle gökyüzünün birleştiği o mavi çizgi, sen ise kırık deniz gözlüğü.. Yalnız hissetmen bundan değil mi zaten? Sen kimse değilsin diye yalnızsın. Birilerinin hayatından çıkınca fark edilmezsin. Çünkü aynı değilsin. Onlara iyi gelmiyorsun. Bitirdik işte, bu kadar senin kusurların.. Kusurların… Kusur…

Şimdi tekrar başlayalım o zaman..

Sen bu değilsin. Yani gerçekten tek olayın bu olabilir mi? Koskoca evrene birilerine yaranmak, aynı görünüp insan içine karışmak, o boktan hayatı yaşamak için mi geldiğini sanıyorsun? Saçmalama… Geç aynanın karşısına bir bak. Sırala mucizeleri.. İki bacağın var, o halde hala yürüyecek yolun var, iki gözünde görüyor demek ki hala görmediğin şeyler var, iki kulağın henüz keşfetmediğin şarkılar için duyuyor. Sen ise dönmüş kusur diyorsun, farklıyım diyorsun, hayatlardan çıkmak diyorsun. Mutsuz musun, yabancı mısın, yalnız mısın, o zaman yerini değiştir. Unutma, sen ağaç değilsin, oraya mecbur değilsin. Ha bir de hepsinden önce kendine değer ver, kendini sev, kilonu sev, boyunu sev, bir meleğin hatırına vücudundaki tüm parçaları da sev. Sen önemlisin. Sen özelsin. Çünkü sen sensin. Seni bir daha başkası yaşamayacak. O yüzden kalk ayağa, bak aynaya, hala şansın varken düş yollara. Ruhen, fiziken ve zihnen çık bir yolculuğa. Gitmediğin çoook yol var. Şansını kullan bugün kullanamayan çok insan var..

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Centaur Dayanışma Derneği

Formula 1 / Paddock #16 – Rusya GP Sonrası – Vettel Haklı Mıdır? – Mercedes Yine 4 Ayak Üstüne Düştü