in

FARKLI HAYALLER ORTAK YOLLAR

müzik-konser-sahne-dj
müzik-konser-sahne-dj
Biz kimiz ve ne istiyoruz? Güzel bir ev ,iyi bir araba, sağlıklı bir yaşam, limitsiz kredi kartı yada hayatının aşkı… Gördüğünüz gibi hepimizin farklı istekleri vardır hayattan, herkes hayallerini gerçekleştirmek için bir şeyler peşinde koşar. Üzülürüz, seviniriz, ağlarız, güleriz ama bir şeyi çok istiyorsak mutlaka alırız. İşte bu söylediklerim ne istiyoruz kısmı için bir cevaptı. Önemli olan kısım ise bizim kim olduğumuz.
 
Sahiden hiç nasıl birisi olduğunuzu düşündünüz mü? Mesela sinirli bir kişiliğe mi sahipsiniz, yoksa yufka yürekli, kocaman kalbi olan birisi misiniz? Sevdiklerinizi ne kadar düşünüyor, onlar için neler yapıyorsunuz? Bir ebeveyn iseniz ve çocuğunuz sınavdan çıktığı zaman ona “Nasılsın” yerine ”Sınavın nasıl geçti?” diye sorarak onu sıkıştırır mısınız , yoksa sonuç ne olursa olsun önceliğinizi ona mı ayırırsınız? Ya da iş hayatında en başa gelmek için birilerinin ayağını sürekli kaydırır, hak mı yersiniz, yoksa gece gündüz çalışıp hakkınızla mı gelmek istersiniz?
 
Bunlar gibi yüzlerce soru çıkabilir ortaya. Çünkü biz insanların her biri farklı yaratılmışızdır. Her birimizin amacı farklı ama uygulanan yöntemler hemen hemen aynıdır. Hepimiz hayallerimizin gerçekleşmesini isteriz ama önemli olan bu yolda ellerimizi ne kadar kirlettiğimiz ve o hayalleri nasıl gerçekleştirdiğimizdir. İşte bu yüzden bütün yazı boyunca sizlere sorular sorup öz eleştiri yapmanızı sağlamaya çalıştım. Çünkü biz insanlar çoğu zaman hedeflerimize o kadar bağlanır, o kadar kör bir duruma düşeriz ki kimleri yarı yolda bıraktığımızı, kimlerin hakkını yediğimizi amacımıza ulaşana kadar göremeyiz. Ve hayallerimizi gerçekleştirdiğimizde, biz farkında olmaksak bile etrafımızdaki insanlar başından beri bizim farkımızdadırlar. Onların bizlere yapıştırdığı bu damgalar hayatımızın sonuna kadar bizlerle kalır.
 
Evet hepimizin hayalleri var, birçoğu birbirinden güzel hatta ama ortak noktalarımız biz insanları daha da yıpratıyor ve nasıl bir insan olacağımızı belirliyor. Eğer hayallerinize ellerinizi kirletmeden, ortak noktalarımızın iyi yanları ile ulaşmışsanız, başınızı yastığa rahatlıkla koymanın verdiği zevk bambaşkadır. Ama ellerinizi kirletmişseniz unutmayın! Ortak noktalarımız yüzünden ellerini kirletmeye hazır, sizin gibi milyonlarca insan var. Yani sıra er geç size de gelecektir.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kadın-portre

Desem Ki

rabia öztürk-pambık piremses

Rabia Öztürk Röportaj