in

“Evet” De

Hayatta öne geçmenin en kilit noktalarından biri;başkaları, “Neden?” diye sorarken, “Neden olmasın?” diyecek istekliliği göstermektir.

Gördüğüm kadarıyla, çok sayıda insan kollarını önünde bağlayıp arkasına yaslandıktan sonra, “Neden yapayım ki?” diye soruyor. Sonra da inanılmaz fırsatlar avuçlarının içinden kayıp gidiyor.

Hayat yarışında şampiyon olanlar her zaman alışılmışın dışına çıkar ve kimselerin geçmediği yollardan gitmeyi seçer. Bu da, “Neden?” yerine, “Neden olmasın?” demeyi öğrenmekten geçer.

Bu durum özellikle kariyerinin başındayken veya bir hayalin peşindeyken iyice önemli bir hal alır. Oturduğun yerden kalkıp o inciyi bulmak için bir sürü istiridye kabuğunu açmak zorundasın!

Farklı şeyler denemek, sayısız insanla tanışmak, çevrendekilere deli fikirlerini anlatmak ve genel olarak hayatın yadını çıkarmak zorundasın!

Özellikle ilk safhalarda, “evet” deyip bir şeyler denemek, o “evet”in seni götüreceği yerden korktuğun için “hayır” demekten her zaman ama her zaman daha iyidir.

Çünkü “hayır” dediğinde hayatında hiçbir şey değişmez. Ama tek bir “evet”, değişim kıvılcımını ateşleme gücüne sahiptir.
Başarıya açacağımız yol da değişimden geçer.

Bu arada, değişimi altını ıslatmış bir bebekten başka kimse sevmez. Değişim korkutucudur, çoğunlukla rahatsız edicidir ama hayat da işte orahat bölgeden çıktığında başlar. Bu yüzden değişimi kabullenmeyi öğren ve ona alış. Şampiyonlar bunu her gün yapıyor.

 

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 Yaşım

Mavi Tik - Lafın Gelişi Podcast

Mavi Tik