in ,

Kendin İçin Yaşa

Farkında mısınız?

Her gün biraz daha ufalıyoruz, kafamızda kurduğumuz gibi bir tablo yok.Kum saati çevrilmiş ve bize düşen zamanı kumu izlemekle yetiniyoruz, sanki her şey baştan başlayacak gibi..

Hiçbir şey dozunda değil bu konuda sınır yok ,hayatımızın yapı taşları bile..

İnsanı insan yapan en temel unsurlara dahi aykırıyız resmen kendimizle çelişiyoruz şahsen kendi adıma konuşursam eğer bugün başkasına ayırdığım vakit ile kendime ayırdığım vakit arasında dağlar oynar, makinalaşan bir nesil yetiştiriyoruz kendi bedenini para karşılığı satan fahişeye kızıp kendi zamanımızı para karşılığı ömrümüzden satıyoruz..

Vitrinlerde bulunan elbiselerin hepsi giyilmiyor, fırında gördüğüm bütün ekmeklerin yenmediği gibi, galeri önlerinde bulunan bir çok arabalar ve saymakla bitiremeyeceğim bir çok şey..

Demem o ki ihtiyacımız kadar çalışmalı, bir aslanın doyduktan sonra ikinci bir ceylanı yediğine rastlamadım yada bir maymunun sırtlan taklidi yaptığına da..

Doğada her şey yerli yerinde üslubuyla yaşar, bir denge içerisinde, ağacın gölgesi olur ya da meyvesi ama bugün bir zürafa ağaç taklidi yapmaz.Kendine olmayan tek cins insandır…

Makina zamanımızdan tasarruf için icâd edilmiştir lâkin görüyorum ki makina icâd edildikten sonra kendimize olan vakti de yitirmişiz.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KOL BOZUK #9 – TWITCH GÖMMECE! – Jahrein Düğünü – Can Sungur

Futbol Efsanesi Jose Mourinho'nun Hayata ve Futbola Bakış Açısını Yansıtan 26 Alıntı

Futbol Efsanesi Jose Mourinho’nun Hayata ve Futbola Bakış Açısını Yansıtan 26 Alıntı