in

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Popüler olmayan bir görüş: Hayat, kaybedeceğiniz veya kazanacağınız bir oyundur.

Başlamadan önce, hayatta kazanma fikrinin belli standartlara dayandırılmaması gerektiğini söylemek isterim. Çünkü bu, her birey için farklı anlamlara gelebilir. Buna manevi şeylerin olduğu kadar maddi şeyler de dahil olabilir. Zengin olmaktan hayatının aşkını bulmaya kadar değişebilir. Fakat günün sonunda, hayatta kazanmanın ne demek olduğunu keşfetmek bize bağlıdır.

Ayrıca hayatı doğruca yaşamanın, onu tek bir deneyim olarak görüp, kazanılacak veya kaybedilecek bir şey olarak görmemenin güzel bir şey olarak görülmesini anlıyorum, ancak bunun yanıltıcı olduğunu ve kaybedilmişlik hissiyle sonuçlanacağını düşünüyorum. Bu yüzden, bir pusulaya ve bu mantaliteye uygun bir dizi hedeflere sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu konsepti anladıktan sonra; hayattaki kazanma veya kaybetme fikriniz ne anlama gelirse gelsin, sizi hemen hemen her şeyde başarısızlığa sürükleyebilecek birkaç alışkanlık olduğunu fark ettim. Bunlardan kaçınmanın yollarını, geçmişte hayatımın bir parçası olmaları sayesinde öğrendim. Ve etkilerinin farkına vardığımdan beri bu alışkanlıkları bırakmaya çalışıyorum. Zihniyetimdeki bu değişim, hedeflerimi hayatta kazanma fikrime göre belirlememe yardımcı oldu.

Geleceğinize karar veremiyorsunuz; alışkanlıklarınıza siz karar verirsiniz ve alışkanlıklarınız geleceğinizi belirler. -Dr. Mike Murdock

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği


1- Odaklanmazlar.

Odaklanmak, tüm zihinsel ve duygusal enerjinizi bir şeye koymaktır. Hayatta kazanmayan insanların ya hedefleri yoktur ya da üzerine bu enerjiyi koymadıkları hedefleri vardır. Bu özellikle çaresizliği öğrenip hayallerinden vazgeçtiklerinde sorun olur.

Bundan kaçınmak için, kendimize büyük hedeflere giden yolda bazı küçük hedefler belirleyerek başlayabiliriz. Bu şekilde, ilerleyişi izlemek ve gözlemlemek için bir yol haritası oluşturmak daha kolaydır.

Bu adımda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, bu odaklanmanın ancak tutarlı olduğunda ilerlemeye dönüşebileceğini anlamaktır. Bu nedenle, önceliklerinizi belirlemek ve gerçekten önemli olan şeylere odaklanma alışkanlığını benimsemek, hayatta olmak istediğiniz yere ulaşmak için çok önemlidir.

Sorun, zaman eksikliği değil, yön eksikliği. Hepimizin 24 saatlik günleri var. -Zig Ziglar

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği


2- Kendilerini dinlemezler.

Modern yaşamlarımız bir dizi rutinden ve önceden izlenecek belirlenmiş yollardan ibaret olduğundan, çoğumuz bir şekilde kendimizi dinlemeyi unutuyoruz. Kalabalıkta kaybolup bedenimizin, zihnimizin ve ruhumuzun bize fısıldadığı şeyleri susturmaya başlıyoruz.

Uzun vadede bu davranış, kim olduğumuzu ve nerede olduğumuzu bilmemekle sonuçlanır. Bu yüzden kendimizi dinlemeye başlamak önemlidir ve bu, arada bir dışarıdaki gürültüyü engelleyerek yapılabilir. Bu gürültü, toplum standartları, popüler kültür ve normallik fikri gibi şeyleri içerebilir.

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği


3- Kolayca pes ederler.

Pes etmek, kimsenin hayalleri için istemediği bir sondur, ancak tahmin ettiğimizden daha sık gerçekleşir ve bunun nadir bir durum olmamasının birkaç nedeni vardır.

İlk neden Bansky’den bir alıntıyla açıklanabilir. “Yorulduğunuzda dinlenmeyi öğrenin, pes etmeyi değil.” Çoğu zaman kararlarımız, duygularımızdan etkilenebilir ve tükenmiş hissetmek, pes edeceğimizin bir işareti gibi gelebilir. Ancak sadece kısa bir süreliğine ne hissettiğimizi dinlemek, bir şeyden vazgeçip vazgeçmemeye karar vermenin doğru bir yolu değildir. Bu nedenle çoğu zaman pes etmek yerine dinlenmek, izlenecek iyi bir stratejidir.

Umutsuzluk ve umut arasındaki en iyi köprü, iyi bir gece uykusudur. -E. Joseph Cossman

İkinci neden, zihinsel dayanaklılığımız yeterince güçlü olmayabilir. Tüm cesaretsizlik ve başarısızlıklarla yüzleşip, yine de bir amaç için çalışmak çok zor gelmeye başlayabilir. İşte bu yüzden zihinsel dayanıklılığımızı geliştirmek ve başarabileceğimize dair olan inancımızı canlı tutmak çok önemlidir.

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği


Son Düşünceler

Hayatta kazanmanın ya da kaybetmenin anlamı kişiden kişiye değişebilir, ancak günün sonunda, bizim için ne anlama geldiğini keşfetmek bize bağlıdır. Hayatta kazanmak için ve hedeflerinize uymak için kaçınmanız gereken 3 alışkanlık vardır:

  1. Odaklanmazlar.
  2. Kendilerini dinlemezler.
  3. Kolayca pes ederler.

Kazanamayan İnsanların 3 Ortak Özelliği

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Ayakkabı Satıcısı Müşterisini Memnun Etmek İçin Pizza Satar Mı?

Kıskançlık Solucan Gibidir, Hep En Güzel Elmanın Peşine Düşer

Kıskançlık Solucan Gibidir, Hep En Güzel Elmanın Peşine Düşer