in ,

İş Dünyasında Başarılı Olmak İsteyen Her Kişinin İzlemesi Gereken 4 Belgesel

İş Dünyasında Başarılı Olmak İsteyen Her Kişinin İzlemesi Gereken 4 Belgesel

Kaliteli belgeseller, hem eğitici ve öğreticidir hem de seyir zevki bakımından üst seviyelerdedir. En iyi yönetmenler izleyiciyi cezbeder çünkü izleyiciyi konunun içine çekerler. İzleyicinin heyecan ve tutku hissetmesini sağlayabildiyseniz başardınız demektir.

İçerisinde kendinizden parçalar bulacağınız ve iş dünyası hakkında yeni şeyler öğreneceğiniz belgeselleri sizin için listeledim. Kendi işinin sahibi olmak isteyen ve iş dünyasında başarılı olmak isteyen herkesin izlemesi gereken 4 belgesel. 

(Bu listede yer alan bütün belgesellerin Türkçe altyazıları veya Türkçe dublajları bulunmaktadır.)


1- Becoming Warren Buffett (2017)

Net değeri 100 milyar dolardan fazla olan Warren Buffett, gerçekten türünün tek örneği bir milyarder. Becoming Warren Buffett, alçakgönüllü milyarderden önemli yaşam dersleri alabileceğiniz çok değerli bir yapım.

90 yaşındaki efsanevi yatırımcı, hâlâ mütevazı bir evde yaşıyor ve ilerleyen yaşına rağmen her sabah ofisine gidiyor. Bu belgesel, Buffett’in dünyanın en zengin ve en saygın adamlarından birine dönüşmesini anlatıyor. Belgesel, hırslı ve sayılara takıntılı bir çocuğun dünyanın en saygın adamlarından birine dönüşmesi üzerine izleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.


2- Jiro Dreams of Sushi (2011)

Jiro Ono, Tokyo metro istasyonunda bulunan 10 kişilik mütevazı bir restoranın sahibidir. Küçük restoranında üç Michelin yıldızı var ve müşterileri tabak başına 300 dolar harcamaya hazır. Belgeselin vizyona girdiği sırada 85 yaşında olan Jiro, dünyanın en iyi suşi şefi olmak istedi ve bunu başardı. 

Jiro Dreams of Sushi, dünya üzerindeki en başarılı işletme sahiplerinden birinin saplantı derecesindeki tutkularını gözler önüne seriyor. Bu belgeselde, Jiro’nun işine duyduğu yoğun duygulara ve her gün mükemmellik için çabalamaya devam etmesine tanık olabilirsiniz.


3- Tony Robbins: I Am Not Your Guru (2016)

Tony Robbins: I Am Not Your Guru belgeseli ile birlikte Tony Robbins’ın her yıl Florida’da düzenlediği ve 4.500’den fazla kişinin katıldığı “Date with Destiny” isimli seminerine hazırlanırken sahne arkasında yaşananlara şahit olabilirsiniz. Bu belgesel, hem bu büyüklükte bir semineri hazırlamak için harcanan yoğun çabayı hem de katılımcıların dönüşümlerini gözler önüne seriyor.

Bu belgesel, “Tony Robbins: Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim” ismi ile Netflix’te bulanmaktadır.


4- Food, Inc. (2008)

Oscar adayı olan bu belgesel, artan obezite salgınına ve bunun sonucunda ölümcül hastalıklardaki artışa katkıda bulunan yozlaşmış ve rahatsız edici bir sistemi ortaya koyuyor. Bu belgesel, tüketicilerden gizlenmiş olan son derece profesyonel çalışmaları ortaya çıkararak, gıda endüstrisindeki perdeyi kaldırıyor.

Food Inc, finansal çıkarların müşterilerinin refahı ile çatıştığında şirketlerin ne yapması gerektiği konusunda sorular soruyor ve cevap arıyor.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

18 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo'dan 1 Nisan Şakası Duolingo Roll

Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo’dan 1 Nisan Şakası: Duolingo Roll

Rolex Saatler Hakkında Bilgi