in

Her Başarılı İnsanın Sahip Olduğu 6 Özellik

Her Başarılı İnsanın Sahip Olduğu 6 Özellik

1- Ne zaman devam etmeleri ve ne zaman ayrılmaları gerektiğini bilirler.

Başarılı insanlar, işlerini ne zaman değiştirmeleri, bir şirket kurmaları veya şirketlerini kapatmaları gerektiğini tam olarak bilirler. İyi bir sezgileri vardır ve karşıt güçlere rağmen zor seçimler yapmaktan korkmazlar.

2- Kendilerinden beklenenden daha fazlasını yaparlar.

İş tanımlarını, işleriyle yapabileceklerinin sadece başlangıcı olarak görürler. Zorunlu görevlerini tamamladıktan sonra, her zaman kendilerine meydan okumak isteyeceklerdir. Başarılı insanlar, hiç kimsenin yapmak istemediği sıkıcı işleri üstlenmeye bile isteklidirler.

3- Sonunda başarılı olmak için başarısız olmaya isteklidirler.

Tüm başarılı insanlar başarının kolay gelmediğini bilir. Başarılı olmak için sayısız defa başarısız olmak gerekir. Daha sonra başarıya götüren daha iyi kararlar almalarına yardımcı olacağından, her başarısızlıktan bir şeyler öğrenmeye isteklidirler. Birçok insan bir şeyde başarısız olduktan sonra pes ederken, başarılı bir kişi devam edecektir.

Her Başarılı İnsanın Sahip Olduğu 6 Özellik - Eğer başarısızlığı bilmiyorsan, asla başarıya ulaşamazsın.
Eğer başarısızlığı bilmiyorsan, asla başarıya ulaşamazsın.

4- Kendi şanslarını kendilerinin yarattığını bilirler.

Şans, zaman içinde sıkı çalışmaktan ve başarı için kendinizi konumlandırmaktan kaynaklanır. Rastgele şansınız olmayacak ve başarılı insanlar bunu biliyor. Şanslı olmak için kendilerini daha iyi bir konuma getirmek için her gün en az bir şey yapacaklar ve sonra bu şansı gelişmek için kullanacaklar.

5- Başarabilecekleri gerçek hedefler belirlerler.

Başarılı insanlar uyanır ve günlerini çoktan planlamışlardır, başarısız olanlar ise bir sonraki adımda ne yapmaları gerektiğini anlamaya çalışırlar. Neler yapabileceklerini bilirler ve zayıflıklarından kaçınarak tüm çabalarını buna yatırırlar.

6- Kendileri ve eylemleri için sorumluluğu üstlenirler.

İşi yapmak için başkalarına güvenmiyorlar. Bunun yerine, kendi içlerine bakıyorlar ve mevcut varlıklarını keşfederken çözümleri bulmaya çalışıyorlar. Bir hata yaparlarsa, bunu kabul ederler ve bir dahaki sefere aynı hatayı iki kez yapmadan, hemen iyileştirebilecekleri yollar düşünürler.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

25 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHEMEX İLE KAHVE DEMLEME - Chemex ile nasıl kahve demlenir?

CHEMEX İLE KAHVE DEMLEME

Başarılı Bir Ekip Nasıl Kurulur? Başarılı Bir Yönetim Ekibi Oluşturmanın 3 Adımı

Başarılı Bir Ekip Nasıl Kurulur? Başarılı Bir Yönetim Ekibi Oluşturmanın 3 Adımı