in ,

Hayallerimize Ulaştık, Peki Sonra? Pixar’ın Son Filmi: Soul

Hayallerimize Ulaştık, Peki Sonra? Pixar'ın Son Filmi Soul

Geçtiğimiz günlerde Pixar’ın son filmi olan “Soul” filmini seyrettim ve bu film hakkında birkaç şey yazmak istedim. Soul, 2020’nin Aralık ayında Disney+ platformunda yayınlanan ve yayınlandığı günden bu yana birçok ödül almış bir film.

Ve son olarak, bu yazı içerisinde spoiler bulunmamaktadır, gönlünüz rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. 🙂


Hikâye

Filmimizin ana karakteri Joe, lisede yarı zamanlı olarak çalışan bir müzik öğretmenidir ancak bu iş onu gerçekten de mutlu etmemektedir. Joe’nun isteği büyük bir caz sanatçısı olmak ve hayranlık uyandıran bir kalabalığın önünde piyano çalmaktır. Bu olaylar yaşanırken, yarı zamanlı olarak müzik eğitimi verdiği lise tarafından tam zamanlı müzik öğretmenliği ve sigortalı bir iş teklif edililir. Gerçek bir iş! 

Joe, okuldan gelen bu teklifi annesiyle paylaşır. Müzisyen olması konusunda Joe’ya hiçbir zaman destek vermeyen annesi daha ne kadar bu boş hayalin peşinden gideceğini sorar ve “gerçek işi” kabul etmesi için Joe’ya söz verdirir.

Annesiyle yaptığı bu görüşmeden hemen sonra Joe’nun telefonu çalar, arayan eski bir öğrencisidir. Joe’nun eski öğrencisi dünyaca ünlü caz sanatçısı Dorothea Williams’ın bateristi olmuştur ve turne için Joe’nun yaşadığı şehire gelmişlerdir. Joe’nun öğrencisi ekipteki piyanistin rahatsızlandığını, bir geceliğine onun yerini almak isteyip istemeyeceğini sorar. Ne teklif ama!

Joe’nun bu teklifi kabul etmesiyle birlikte olaylar da başlar… Buraya kadar anlatmış olduğum olaylar filmin ilk 5 dakikası içerisinde gelişen olaylardır, bundan sonrası spoiler’a girebilir diye sizlere bırakıyorum.

Hayallerimize Ulaştık, Peki Sonra? Pixar'ın Son Filmi Soul


Sonuç

Ben, çoğu Pixar filmini beğendiğim gibi Soul filmini de genel olarak beğendim. Soul, çocuklarınızla, ailenizle veya tek başınıza keyifli vakit geçirmek için izleyebileceğiniz güzel bir film. Pixar bir animasyon stüdyosu olabilir ancak her platformda bu işi yalnızca çocuklar için yapmadıklarını, her yaştan insanın filmlerini rahatlıkla izleyebileceklerini söylüyorlar. Bu bağlamda, Pixar filmlerinin her zaman vermek istediği bir mesaj ve düşündürücü bir yönü oluyor. 

Eğer siz de; bu dünyada yalnızca hedeflerimize ve isteklerimize ulaşmak için mi var olduğumuz üzerine düşünmek istiyorsanız Soul’u izleyebilirsiniz. Bu dünyadaki en çok istediğimiz şeye ulaştık, peki ya sonra?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Khaled Hosseini'nin Uçurtma Avcısı Kitabından 13 Etkileyici Alıntı

Khaled Hosseini’nin Uçurtma Avcısı Kitabından 13 Etkileyici Alıntı

Influencer'lar ile Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli? Influencer'lar ile Nasıl Çalışılır?

Influencer’lar ile Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli? Influencer’lar ile Nasıl Çalışılır?