in , ,

Business Class ve First Class Arasındaki Farklar Nelerdir?

Business Class ve First Class Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pilotunuzun uçuş öncesi, “Bugünkü uçuş süresi first class müşterileri için üç saat, business class müşterileri için yedi saat. İyi uçuşlar.” diye anons yaptığını hayal edin. Elbette, business ve first class arasında uçuş süreleri bakımından bir fark yoktur, ancak first class oturan yolcular, ilave konfor seviyesi sayesinde uçuşlarının daha hızlı geçtiğini sıklıkla belirtiyor.

Uçuş görevlileri bile first class bölümünde çalışmayı tercih ettiğini belirtiyor ve first class bölümünde çalışmak istiyor. Deneyimleri hakkında bir kitap yazan eski eski uçuş görevlisi Wendy Sue Knecht, her zaman first class bölümünde çalışmayı tercih ettiğini ve orada zaman geçirmenin kendisini mutlu ettiğini belirtiyor.

Daha Fazla Para, Daha Fazla Olanak

First class ve business class arasındaki farklar, ekonomi ile ve first class arasındaki farklar kadar büyük olmasa da, bilet seçiminizi yaparken yine de göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı farklılıklar bulunmaktadır. Genel olarak, first class, business class sınıfının iki katı kadar maliyetlidir. Ancak bu, rotaya ve havayolu şirketine göre değişiklik göstermektedir.

Yılda ortalama 400.000 mil uçan seyahat blog yazarı olan Ben Schlappig, yaptığı yolculuklarda çoğunlukla first class veya business class uçtuğunu, business class bölümünün son zamanlarda çarpıcı bir şekilde geliştiğini söyledi.

Schlappig, “First class için müşteri sayısının sınırlı olduğu göz önüne alındığında, havayolu şirketlerinin first class sınıfını ortadan kaldırdığını ve bunun yerine harika bir business class hizmeti kurduğunu görüyoruz.” dedi. “Günümüzde business class koltuklar, first class koltuklardan daha iyi olabiliyor. Ancak first class hizmeti devam eden havayolları, yolcularına; çift kişilik yataklar, duşlar ve hatta gökyüzündeki ‘daireler’ gibi inanılmaz hizmetler sunabiliyorlar.”

Business Class ve First Class Arasındaki Farklar Nelerdir?


Konfor Seviyeleri

Business ve first class hizmetler, iyi bir gece uykusu ve mahremiyet elde etmenize yardımcı olmak için bir dizi lüks özellik sunar. Business ve first class arasında karar vermek için, biletinizi almadan önce aşağıdakileri göz önünde bulundurun: Koltuğunuz bir yatağa dönüşecek mi? Kabinin veya koltuğunuzun konfigürasyonları nelerdir? Diğer yolculara ne kadar yakın olacaksınız? Size özel bir daireniz olacak mı?

Yiyecek ve içecek

Yiyecek ve içecekler, business class ve first class arasında farkın en fazla ortaya çıktığı kategorilerden biridir. Schlappig, “Business-class’daki yemekler restoran kalitesindedir ve güzeldir, ancak bir lezzet şöleni yaşamazsınız.” dedi.

First class müşteriler ise genellikle, ünlü bir şefin sorumluluğu altında hazırlanan yemeklere sahip olurlar. Örneğin, Robb Report tarafından uçak içi yemek kategorisinde 1 numara olarak derecelendirilen Air France Havayolu Şirketi, first class müşterilerine Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanan menüler sunuyor.

Business Class ve First Class Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ömür Boyunca Unutulmaması Gereken 10 Nasihat

Ömür Boyunca Unutulmaması Gereken 10 Nasihat

Süveyş Kanalı’nda Karaya Oturan Ever Given Nihayet Kurtuldu! Süveyş Kanalı Tekrardan Açıldı

Süveyş Kanalı’nda Karaya Oturan Ever Given Nihayet Kurtuldu! Süveyş Kanalı Tekrardan Açıldı