in ,

Harvard’da Yapılan Bir Araştırma, Pandemi Sonrasında Çoğu Kişinin Evden Çalışmaya Devam Etmek İstediğini Tespit Etti

Harvard’da Yapılan Bir Araştırma, Pandemi Sonrasında Çoğu Kişinin Evden Çalışmaya Devam Etmek İstediğini Tespit Etti

Pandemi, günlük yaşamın birçok noktasını olumlu ve olumsuz anlamda tümüyle değiştirdi. Olumlu değişiklikliklerden bir tanesi, birçok kişinin evden çalışabilmesiydi. Bazı kişiler evden çalışma imkanlarını beğenseler de, bazı insanlar ofisten ve arkadaşlarından uzak kalma fikrini benimseyemediler.

Bu konu üzerine Harvard’da yapılan bir araştırma, birçok kişinin pandemi sonrasında ofise tam zamanlı olarak geri dönmek istemediğini ortaya koyuyor. Birçok insan, ofise dönmenin güvenli olduğu zamanlarda bile evden çalışmaya devam etmek istiyor. (Haftada iki veya üç gün olsa bile.)

Geçtiğimiz yıl uzaktan çalışan yaklaşık 1.500 kişinin katıldığı çalışma, çalışmaya katılan insanların %81’inin ofise tam olarak geri dönmek istemediğini veya hibrit çalışma olarak adlandırılan “karma” programa geçmek istediklerini ortaya çıkardı.

Çalışmaya katılan insanların %61’i en az iki veya üç gün evden çalışmak isterken, %27’si tam zamanlı olarak uzaktan çalışmaya devam etmek istiyor. Geri kalan %18 ise tam zamanlı olarak ofise dönmek istiyor.

İlginizi Çekebilir: İş Hayatına Nasıl Geri Dönmeliyiz? Hibrit İş Hayatının Geleceği

Dahası, her üç kişiden biri, hem performanslarının hem de iş kalitesinin önceki yıldan bu yana arttığını ve evde çalışırken daha iyi odaklanabildiklerini belirtiyor. Her iki kişiden biri için meslektaşlarla işbirliği, iş arkadaşlarından destek alma ve liderliğe güven değişmedi.

COVID-19 yaşama şeklimizi kökünden değiştirdi. Bu etkiler, pandemi sonrasında da devam edecek gibi gözüküyor. Uzaktan çalışma veya ofise dönme konusunda sizin düşünceleriniz nedir?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süveyş Kanalı’nda Karaya Oturan Ever Given Nihayet Kurtuldu! Süveyş Kanalı Tekrardan Açıldı

Süveyş Kanalı’nda Karaya Oturan Ever Given Nihayet Kurtuldu! Süveyş Kanalı Tekrardan Açıldı

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken Fayda Sağlayacak 5 Film - Sosyal İkilem

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken Fayda Sağlayacak 5 Film