in ,

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?
HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?

İşinizi büyütürken böyle büyük bir sorumluluğu üstlenmek konusunda tereddütleriniz olabilir, ancak her girişimcinin neden köpek sahibi olması gerektiğinin, üç nedenini sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Yalnızlıkla savaşırlar.

Girişimcilik, yalnız yürümenizi gerektiren uzun bir yoldur. Şirketinize olan bağlılığınız çoğu zaman, arkadaşlarınızdan, ailenizden hatta kendinizden bile önce gelir. Bu uzun macerada motivasyonunuzu yükseltmenin ve moralinizi yüksek tutmanın en iyi yollarından biri de, küçük bir dostun varlığıdır. Araştırmalar, bir evcil hayvana sahip olmanın fiziksel ve duygusal açıdan yararlı olduğunu göstermiştir. Bunun yanı sıra, evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvan sahibi olmayan kişilere göre yalnızlık ve depresyon duygularını daha az yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Ofisinizde veya evinizde tüylü bir arkadaşın varlığı, zor zamanlarınızda size güçlü hissetirecektir. Yeni nesil ofislerin köpek dostu olmasını seviyorum, bu sayede çalışanlarınız da ofise evcil hayvanlarını getirebilir ve ofisinizde güzel bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Bizim şirketimizde de çalışanların, evcil hayvanlarını işe getirebilmelerine olanak sağlayan bir evcil hayvan politikamız var. 

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?


2. Yeni arkadaşlar edinir, hatta iş bağlantıları kurarsınız.

Köpeğinizi köpek parkına götürdüğünüzde, kaçınılmaz olarak diğer köpek sahipleriyle sohbet etmeye başlarsınız. Köpek parkında birçok yeni arkadaş edinebilir, iş bağlantıları kurabilir ve yeni müşterilerle tanışabilirsiniz. Batı Avustralya Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalara göre evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvan sahibi olmayan insanlara göre, komşularını tanıma olasılığının %60 daha fazla olduğu ve evcil hayvan sahibi olmanın sosyal ilişki kurabilme becerilerini geliştirdiği tespit edildi. Ben de, köpeğim sayesinde birçok yeni insanla tanıştım ve çoğuyla hâlâ görüşüyorum.

HER GİRİŞİMCİNİN NEDEN BİR KÖPEK SAHİPLENMEYE İHTİYACI VAR?


3. Hayatınızdaki küçük değişiklikler buna değer.

“Köpeğe bakmak için zamanım yok!” cümlesini etrafımdan sık sık duyuyorum. Ben de, altı yıl boyunca aynı şeyi söyledim. Köpek sahiplenmek istediğimi içten içe biliyordum ancak işlerimi bahane ederek sürekli erteledim. Mazeretlerin sayısı oldukça fazlaydı; “Çok meşgulüm.” “Belki gelecek yıl, şirket stabilize olduğunda.” “Belki çok fazla seyahat etmediğimde.” Ancak, mazeretlerin asla bitmeceğini düşünerek, bir köpek sahiplenmeye karar verdim. Sanırım işlerin ve hayatımın düzelmesini bekleseydim, asla bir köpek sahibi olamazdım.

Meşgul bir girişimci olarak, evcil hayvan sahipliğine geçişim şaşırtıcı bir şekilde kolay oldu. Programımda küçük değişiklikler yapmak zorunda kaldım mı? Tabii ki ama bunlar hayatımı kökten değiştiren şeyler değildi. Eğer evde sizi bekleyen bir dostunuz varsa, dışarıda boş vakit geçirmek istemiyorsunuz. Eve gitmeye hevesli oluyorsunuz çünkü boş bir eve dönmeyeceğinizi biliyorsunuz.

Araştırmalar köpek sahibi olmanın faydalarını şöyle gösterdi;  %85 oranında artan yürüyüş oranı, %89 oranında artan mutluluk oranı, %74 oranında azalan stres seviyesi. Mazeretleri bir kenara bırakarak, köpek sahiplenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Köpek sahiplenmek için hayatınızın düzene girmesini beklemek yerine, bir köpek sahiplenin. İşte o zaman, hayatınızın düzene girdiğini göreceksiniz.

Köpek Ve İnsanın Tarihi / Kurtlar, İnsanlar ve Köpekler

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?

Kolay Bir Hayat Neden Zordur?

Beslenmenin Elli Tonu #5 – Yağ Yakımı İçin 3 Taktik!