in

Gerçek Bir Dünyalı: “Ben Marslı Değilim” – Bill Gates, Uzay Yarışıyla Neden İlgilenmediğini Açıkladı

Gerçek Bir Dünyalı: "Ben Marslı Değilim" - Bill Gates, Uzay Yarışıyla Neden İlgilenmediğini Açıkladı

The New York Times’ın podcast serilerinden biri olan olan Sway’ın yeni bölüm konuğu olan Bill Gates, iş dünyasındaki diğer meslektaşları gibi uzay yarışıyla neden ilgilenmediğini açıkladı.

Gates, dünyada var olan sorunlara odaklanmayı tercih ettiğini ve roketlerin bunun için çözüm olmadığına inandığını açıkladı. Ancak bir şeyleri kaçırıyor olabileceğini de ekliyor. “Uzay yarışı için bin dolar harcamayacağım çünkü vakfım, bu parayla kızamığa karşı aşı satın alabilir ve hayat kurtarabilir.” diye açıklıyor.

Henüz Türkçe çevirisi bulunmayan “How to Avoid a Climate Disaster” isimli yeni kitabında Bill Gates, iklim değişikliğinin gezegenimizdeki önemli yönlerine odaklanmamız gerektiğini söylüyor.

Öte yandan, Elon Musk’ın iklim değişikliğine karşı en büyük katkılardan birini yaptığını ve bunu küçümsemenin iyi bir fikir olmadığını söylüyor. Ancak bu konuda büyük bir fark yaratmak istiyorsanız daha büyük endüstrilere odaklanmanız gerektiğini de ekliyor.

Microsoft kurucu ortağı ve eski CEO’su Gates son olarak, elektrikli arabaların sorunun yalnızca üçte biri olduğunu, bu nedenle çelik, beton ve gıda endüstrileri gibi zor şeylere de odaklanmamız gerektiğini ekledi.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yaşadığınız Ortamın Psikolojinizi Nasıl Etkilediğini Biliyor Musunuz? Renklerin ve Işıkların Yaşanılan Ortama Olan Etkileri Nelerdir?

Yaşadığınız Ortamın Psikolojinizi Nasıl Etkilediğini Biliyor Musunuz?

Nestlé Hayvansal Ürünler İçermeyen Vegan Bir KitKat'ın Çıkacağını Duyurdu

Nestlé Hayvansal Ürünler İçermeyen Vegan Bir KitKat’ın Çıkacağını Duyurdu