in ,

GELECEKTEKİ “BEN” E BİR MEKTUP

GELECEKTEKİ “BEN” E BİR MEKTUP

“Umarım mutlusundur diyerek söze başlıyorum. Ne de olsa yeterince yoruldun. Merak ettiklerim var elbette, onları sormak istiyorum sana. Hayalindeki gibi bol çiçekli, içi bir sürü yavru hayvan bulunan bir evde yaşıyor musun? Seçtiğin meslekte mutlu musun yoksa keşkeler var mı kafanda? Gitmek istediğin tüm yerlere gidebildin mi? Tabii ki bu kadar değil sorularım bunu iyi biliyorsun. Bu cümlemi okuduğunda diğer sormadıklarımı da cevaplayacaksın biliyorum. Bu mektubu yazıyorum çünkü amacım yalnızca sorularıma cevap bulmak değil. Sadece pes edip etmediğimi öğrenmek. Eğer pes etmediysen ve başardıysan konumunun tadını çıkart. Vaktini sadece kendine ve sevdiklerine ayır. Mutluluğunu korumaya devam et. Eğer pes etmek üzereysen geçmişten tutunacak bir dal uzatıyorum sana. Farkındaysan eğer “pes etmişsen” demedim çünkü ne yapıp edip zorlukları aşacaksın biliyorum. Tek yapman gereken; hayatın sürprizlerle dolu olduğunu unutmamak.

Mektubumu umutla bitiriyorum. Belki 5-10 sene, belki de daha uzun bir süre sonra bu mektubu okuyabilmek umuduyla. Sadece küçük bir şey istiyorum. Lütfen kendime iyi bak.”


Dilerseniz hemen şimdi gelecekteki kendinize ufak bir mektup yazın. Hayallerinizi, merak ettiklerinizi sorun kendinize ve bu mektubu kimselerin bulamayacağı, sadece kendinize özel bir alana koyun. Ve geriye sadece uzun zaman boyunca açmamak için kendinize söz vermek kaldı.

Bu çeşit bir mektup yazarak bir nevi “yapılacaklar listesi” yaptınız aslında. Nasıl ki yapacaklarınızı bir yere yazdığınızda onları yapmak için çaba gösteriyorsunuz, bu mektup sayesinde de belki de ilk kez kendinizle dertleşip, işlerinizi yoluna koymak için çaba göstereceksiniz. Denemesi bedava. Kesin olarak tüm istedikleriniz gerçekleşecek diyemiyorum ama emin olduğum tek şey var ki hayatın karşınıza neler çıkardığına çok şaşıracaksınız.

GELECEKTEKİ “BEN” E BİR MEKTUP

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karakomik Filmler ve Kalın Favoriler

Formula 1 / Paddock #21 – Amerika GP Öncesi – 2021 Gelsin Artık – Verstappen’in Durumu