in

Fırat Albayram Röportaj

Bugüne kadar çok değerli projelerin içinde yer aldınız ve almaya da devam edeceğinizden hiç şüphemiz yok. Bu projelerde rol aldığınız karakterlerden sizi en çok etkileyen ve oynamaktan en çok zevk aldığınız karakter hangisiydi?

Beni en çok etkileyen “Arkadaşlar Arasında” filmindeki Ayhan karakteri olmuştur. Role hazırlanırken fazla derinlere indim. Hazırlık süreci ve filmden sonraki birkaç ay benim için çok zor geçti. En keyif aldığım karakter ise Kaçak Gelinler dizisindeki karakterim oldu hem çok özgürdüm hem de harika bir ekiple çalışıyorduk.


Şüphesiz ki birçok kişi sizi, Adanalı dizisi ile tanımıştır. Bundan dolayı Adanalı dizisinin sizin için özel bir yeri vardır diye düşünüyoruz. Bu projenin içerisinde yer almanız adına size teklif nasıl iletildi? Teklifi ilk duyduğunuzda neler hissettiniz?

Aslında hiçbir şey hissetmedim, görüşme sonrası olumlu mu olumsuz mu onu bile kavrayamamıştım çünkü o zamanlar tiyatroya odaklanmıştım ve dizilerde yer almayı hiç düşünmüyordum.


“Biz Size Döneriz” filminde canlandırmış olduğunuz Cahit karakteri ile biz izleyenleri çok mutlu ettiniz. Peki gerçek hayatta da üniversite yıllarınız bu kadar renkli ve dostluklarınız bu kadar güzel miydi?

Konservatuar, birçok üniversite bölümüne göre daha aktif ve yorucu geçiyor. Birde üstüne dizilerde oynadığım için okul hayatım pek renkli geçmedi. Dostluklarımız devam ediyor fakat filmdeki gibi bir grup olmamız, okuldan sonra beraber iş yapmaya başlayınca gelişti.


Son zamanlarda aktif bir şekilde Twitch yayınları yapıyorsunuz. Sizi yayın yapmaya iten veya teşvik eden şey neydi? Bize bu süreçten biraz bahsedebilir misiniz?

Aslında son zamanlarda değil, 2 yıldır yayın yapıyorum. Eskiden daha da aktiftim. O zamanlar Twitch pek bilinmiyordu. Beni yayın yapmaya iten şey ise; 10 yaşından beri düzenli oyun oynamam. Biraz, hobimi işe çevirme isteği oldu. Bu sene eşimin yayınlara katılması ile daha da keyif almaya başladım, hem birlikte çalışmış oluyoruz hem de izleyiciler ile kaliteli vakit geçiriyoruz.


Yayınlarınızdan anladığımız üzere video oyunları oynamayı çok seviyorsunuz. Oynamaktan en çok zevk aldığınız oyun hangisidir?

Ultima Online, Battlefield Serisi (1 e kadar), Carmagedon, Gta 1.2.3, My Summer Car, Formula 1, Lol, Wow… Çok var aslında, saymakla bitmez ancak son zamanlarda çıkan oyunlara bağlanamıyorum, kısa sürede sıkıcı hale geliyor.


Ceyda Hanım ile birlikte yaptığınız yayınlardan sonra Ceyda hanım da en az sizin kadar izleyiciler tarafından sevildi. Birlikte yaptığınız yayınlar hakkında insanlardan bu kadar pozitif ve güzel tepkiler geleceğini düşünüyor muydunuz?

Evet, ara vermeden önce Ceyda yayınlara katılırdı o zamanlar da çok büyük etkisi oluyordu. Aslında Ceyda’ nın aurası yayıncılığa daha yatkın, şu anki başarının çoğu onun sayesinde. Ben, yıllardır ikna etmeye çalışıyordum, ne olduysa bir anda bağlandı bu işe 🙂


Ceyda Kasabalı ile olan birlikteliğinizde neredeyse 3. yılınızı tamamlayacaksınız. Birlikteliğiniz ile, özellikle sizi takip eden gençlere çok güzel örnek oluyorsunuz. Mutluluğunuzun sırrı nedir, bizimle paylaşmak ister misiniz?

Mutluluğun sırrı gerçekten Ceyda da, ona sormak gerek. Erkekler darlanmadığı ve sıkıştırılmadığı zaman kuzu oluyor, ben bunu anladım. Bunu nasıl başardığını ona sormak lazım. 🙂


Gelecek planlarınızdan biraz bahsedebilir misiniz? Sizi bir gün yönetmen koltuğunda da görebilecek miyiz?

Sanmıyorum, öyle bir hayalim ve yatkınlığım yok. Zaten yönetmenlere hayranlığım da olmadı hiçbir zaman. Filmleri, daha çok oyuncular ve senaryo için izlerim.


Sizi çok etkileyen ve hayatınızı buna göre şekillendirdiğiniz bir söz var mı?

Demekki daha iyi bir şey olacak. 🙂


Son olarak röportajımızı eğlenceli ve hayali bir soruyla bitirmek istiyoruz. Yerli veya yabancı bir dizi/film de oynama şansınız olsaydı bu hangi dizi/film ve hangi karakter olurdu?

Yabancı Dizi : Friday Night Lights
Karakter: Matt Saracen

Yerli Film: Sır Çocukları
Karakter : Velit

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ada Hegerberg’in Hikayesi

19 Yaşım