in ,

Elon Musk Bitcoin’i Desteklediğini Açıkladı! Bitcoin’in Gelecekte Herkes Tarafından Kabul Göreceğini Düşünüyor

Elon Musk Bitcoin'i Desteklediğini ve Gelecekte Herkes Tarafından Kabul Göreceğini Düşünüyor

Elon Musk, Bitcoin hakkındaki açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Musk, geçtiğimiz cuma günü Twitter’daki biyografi bölümüne #bitcoin etiketini ekledi ve bu etiketten sonra Bitcoin’in değeri %20 artış gösterdi.

Yine geçtiğimiz pazar günü son zamanların popüler uygulaması Clubhouse’da açıklamalarda bulunan Musk, Bitcoin destekçisi olduğunu doğruladı.

Musk, “Burada söylediğim şeylere dikkat etmeliyim çünkü söyleyeceğim bazı şeyler piyasayı gerçekten hareket ettirebilir.” dedi. “Birçok arkadaşım uzun süredir Bitcoin’e dahil olmam için beni ikna etmeye çalıştı.”

Musk, “Bu noktada Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum ve ben de Bitcoin destekçisiyim.” dedi.

“Bitcoin’in konvansiyonel finans uzmanları tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşünüyorum.”

Musk, diğer sanal para birimleri hakkında “güçlü bir fikri” olmadığını da sözlerine ekledi. Musk, geçmişte mizah amaçlı ortaya çıkan kripto para birimi olan Dogecoin hakkında tweet attı ve Dogecoin’in 2019’da kendisinin “favori kripto para birimi” olduğunu belirtti.

Musk pazar günü yaptığı açıklamada, “Bazen Dogecoin hakkında şakalar yapıyorum ama bunlar gerçekten şaka amaçlı.” dedi. “Dogecoin, kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka niyetiyle ortaya çıktı.”

“Ama kader ironiyi sever,” diyerek ekledi: “En eğlenceli ve en ironik sonuç, Dogecoin’in gelecekte Dünya’nın para birimi haline gelmesi olacaktır.”

Geçen yıl Bitcoin inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Daha sonra, 2021’in başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 42.000$’a ulaştı. Yatırımcılar, Bitcoin’e artan kurumsal ilgiden dolayı Bitcoin’in güvenli liman algısının güçlendiğini söylüyor.

Elon Musk Bitcoin'i Desteklediğini ve Gelecekte Herkes Tarafından Kabul Göreceğini Düşünüyor

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başarılı Olmak İstiyorsanız Jeff Bezos ve Warren Buffett Gibi Başarılı İnsanların Bu 3 Özelliğini Benimseyin

Başarılı Olmak İstiyorsanız Jeff Bezos ve Warren Buffett Gibi Başarılı İnsanların Bu 3 Özelliğini Benimseyin

Pandemi döneminde freelance yapılabilecek 10 iş fikri. Freelance işler ile kolayca ek gelir elde edin! Freelance işler nasıl alınır?

Freelance Yapılabilecek 10 İş Fikri