in , ,

Feng Shui’ye Göre Şans Getiren ve Pozitif Enerji Veren İç Mekan Bitki Önerileri

Feng Shui’ye Göre Şans Getiren ve Pozitif Enerji Veren İç Mekan Bitkileri Önerileri

Feng Shui, sözcük anlamı olarak rüzgar ve su olan, 5 bin yıllık bir geçmişe dayanan kadim bir Çin öğretisidir. Doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşanılan mekanlarda uyum içerisinde harekete geçirme tekniğidir. Buradaki anahtar kelime ise uyumdur. Feng Shui prensiplerine göre bitkilerin farklı bagua alanlarına yerleştirilmesi ise beş Feng Shui elementi; ağaç, ateş, toprak, metal ve su arasındaki etkileşime dayanmaktadır. Feng Shui bu beş unsuru dengelemekle ilgilidir.

Feng Shui uzmanları, ev bitkilerinin ağaç elementi ile ilişkili olduğunu ve bulundukları alana canlılık, nezaket, sevgi ve esneklik kattıklarını söylüyor.

Bazı bitkileri havayı temizleme yeteneğine sahiptir, bu bitkileri ev ve ofisinizde bulundurmak oldukça yararlıdır, aynı zamanda çoğunun yetiştirmesi ve bakımları oldukça kolaydır. Kendi kendini temizleyen bitkiler, zararlı kimyasalları havadan filtreleyebilir ve bu da, daha temiz bir ortam sağlar. Bu bitkiler, Feng Shui ilkelerine göre ise sadece bu yetenekleriyle kalmayarak çok daha fazlasını yapabilmektedirler. 

Bizlere pozitif enerji veren birçok bitki var. Sakinleştirici, huzurlu bir kalite için yatak odasına orkideleri, şifayı teşvik etmek için banyoda bir aloe vera bitkisi veya ailenize, yakınlarınıza iyi şansı teşvik etmek için oturma odasına bambu yerleştirmeyi deneyin. Gelin hep birlikte bitkilerin bilinmeyen yeteneklerini incelemek inceleyelim.

KONFOR VE DENGE İÇİN:

Fern (Eğrelti Otu): Eğrelti otları sert, keskin köşeleri dengelemek ve bir alana biraz yumuşaklık katmak için mükemmeldir.

Fiddle Leaf Fig Tree: Bu bitkinin yumuşak ve bol yaprakları, konfor ve rahatlığı simgeliyor.

KİŞİSEL VE MESLEKİ GELİŞİM İÇİN:

Monstera: Bu bitki büyüdükçe yukarı tırmanıyor ve genişliyor. Büyüme şekli de iyi yerlere gelmeyi, gelişmeyi ve yukarıya tırmanmayı temsil ediyor.

Bambu: Hızlı büyüyen bambu, yucca gibi diğer uzun bitkilerle birlikte yukarı doğru çıkmayı simgeliyor.

SAĞLIK VE DOĞURGANLIK İÇİN:

Orkide: Beyaz orkideler doğurganlığın ve yaratıcılığın sembolüdür. Sarı olanlar ise sağlığı temsil ediyor.

Ada çayı bitkisi: Ada çayı, günümüzde de kötü enerjiden kurtulmak, ağrılardan uzaklaşmak ve rahatlamak için kullanılıyor. Ada çayını bitki olarak yetiştirmek de enerjinizi yükseltiyor.

GÜÇ VE KORUMA İÇİN:

Yılan bitkisi: Kılıç benzeri yapraklarıyla yılan bitkileri gücü, şiddeti ve korumayı temsil ediyor.

Yeşim bitkisi: Yeşim bitkisi ya da ağacı da bolluk ve bereket getirdiğine inanılan bir bitkidir.

ZENGİNLİK VE BOLLUK İÇİN:

Afrika Menekşeleri: Yuvarlak, madeni para benzeri yaprakları olan diğer bitkilerle birlikte, bunların para ve zenginliğin sembolü olduğu düşünülmektedir.

Mücevher Bitkisi: Mücevher bitkisinin özellikle Asya’da uğur, şans ve para getirdiğine inanılır, ayrıca elektromanyetik dalgaları emme konusunda çok etkilidir ve az suya ihtiyacı olduğu için bakımı da çok kolaydır. Ayrıca eski Çin tekniğine göre bu bitkiyi evinizin kuzey kısmına sağ tarafa koymalısınız. Bu bitki insanların fiziksel ve zihinsel potansiyelini arttırır. Yine Feng Shui’ ye göre bu bitkinin içerisinde olduğu evler çok kısa süre içinde zenginliğe bolluğa, şansa kavuşurlar.

Bonsai Ağacı: Bu az bakım gerektiren ağaçların aynı zamanda iyi şans ve servetin sembolü olduğu düşünülmektedir.

Portakal Ağacı: Feng Shui uzmanları, bir portakal ağacının da evinize bolluk getirmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Öte yandan, Feng Shui uzmanları, negatif enerjiye sahip olabileceklerini söyledikleri kaktüslerden kaçınmayı öneriyor.

Feng Shui’ye Göre Şans Getiren ve Pozitif Enerji Veren İç Mekan Bitkileri Önerileri

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

18 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başarılı Girişimler Hakkında Steve Jobs’tan Öğrendiğim 5 Şey

Elon Musk'ın Neuralink Şirketi, Zihin Gücüyle Video Oyunları Oynayan Bir Maymunun Videosunu Yayınladı

Elon Musk’ın Neuralink Şirketi, Zihin Gücüyle Video Oyunları Oynayan Bir Maymunun Videosunu Yayınladı