in ,

Fare Kapanı – Tiyatro

Fare Kapanı - Tiyatro
Fare Kapanı - Tiyatro

Tiyatro izlemeyi çok seven biriyim. Geçtiğimiz senenin Aralık ayında gittiğim, bu sene yine Ankara Devlet Tiyatrolarında sahnelenecek olan Fare Kapanı oyunundan bahsetmek istiyorum.

Karakterler: Mollie Rallston (Pınar Gün Topçu), Giles Rallston (Alpay Ulusoy), Christopher Wren (Şevki Çapa), Bayan Boyle (Şebnem Gürsoy), Binbaşı Metcalf (Nezih Işıtan), Bayan Casewell (Gaye Alacacı), Bay Paravicini (Levent Şenbay), Komiser Trotter (Durukan Ordu), Radyo Anons (Ahmet Erkut), Haber Spiker (Hakan Aslan. Oyun yaklaşık 2.5 saat sürüyor.

Gelelim oyunun içeriğine. Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanmış bir oyun. Perdeler açıldığında bir motel lobisi dekoruyla karşılaşıyorsunuz. Hikaye soğuk bir kış gününde geçmekte. Ve dahası radyoda, bir katilin arandığı haberi yankılanmakta. Motelin sahibi olan genç çift ise motelde kalacak misafirlerine iyi bir ortam sağlama derdinde. Gün içinde bu genç çift, bu soğuk kış gününde davetsiz gelen birkaç misafiri daha ağırlamak zorunda kalıyor. Kar şiddetlendikçe, bu motelde mahsur kalan insanların gerçek hikayeleri de ortaya çıkmaya başlıyor. Fakat tam aksiyon zirveye çıkmışken otelde bir cinayet meydana geliyor. Peki katil kim? Katilin öldürdüğü kişilerle bağlantısı ne? Bu soruların cevaplarını bu harika oyunda bulabilirsiniz. Şimdiden küçük bir sır vereyim: Katili tahmin etmek hiç kolay olmayacak hatta gerçeği öğrenince çok şaşıracaksınız. Polisiye sevmeyen kişilerin bile oyunun akışına kendilerini kaptıracaklarına eminim.

Son olarak dekor ve oyunculardan söz etmek istiyorum. Dekor o kadar doğal ve başarılıydı ki, gerçekten o soğuk atmosferi hissettim diyebilirim. Ayrıca kıyafet seçimleri çok başarılıydı. Tam dönemin kıyafetlerine uygun kıyafetler seçilmişti. Oyuncuların kalitesine diyecek yok gerçekten, oynamayıp yaşıyorlardı resmen. Kesinlikle rollerinin hakkını verdiklerini söyleyebilirim.

Yakın zamanda yine sahnelenecek olan bu oyunu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. ?

Fare Kapanı - Tiyatro

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Creepypasta #1 – Eyeless Jack

Azim ve Çalışma Kelimelerinin Vücut Bulmuş Hali Cristiano Ronaldo'dan İlham Verici 21 Alıntı

Azim ve Çalışma Kelimelerinin Vücut Bulmuş Hali Cristiano Ronaldo’dan İlham Verici 21 Alıntı