terraliving - 🌿 Bio-architecture inspired design lab based in Malaysia

DOĞA ARTIK EVİNİZDE! Terraliving

Malezya’da doğa tutkunu bir grup bilim insanı ve tasarımcı tarafından kurulan Terraliving firmasından ve yaptıkları projeden bahsetmek istiyorum. Herkesin masasında küçük bir doğaya sahip olmayı hak ettiğine inanan firma gerçek bitki ve yosunlardan oluşan minik ekosistemler kuruyor.

Görünüş olarak teraryumlara benziyor fakat onlardan tek farkı canlı bitki türleri ve yosunları kullanılması. Tasarımların uzun ömürlü olmadığını düşünebilirsiniz fakat evinizde yetiştirdiğiniz bitkiler iyi bakım koşulları altında ne kadar süre yaşayabiliyorsa bu tasarımlar da o kadar süre yaşayabiliyor. İyi bakım koşulları nasıl oluyor derseniz evinizdeki bitkilere yaptığınız bakımlarla çok çok benzer aslında.  Mesela doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı, tercihen klimalı odada veya sıcaklık 30 derece altında olmalı vb. Yöntemler denemelisiniz.  Bazı tasarımlarda kullanılan yosunların bakımı çok zor olmamakla birlikte biraz farklılık gösterebiliyor bunlarla ilgili detaylı bilgi theterraliving.com sitesinde mevcut.

Eğer yolunuz düşerse Malezya’da sakin bir köyde bulunan Terraliving galerisinde, önceden randevu almak koşuluyla bu güzel tasarımların üretim yerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Lütfen hesap bilgilerinizi girin, şifrenizi sıfırlamanız için size bir link gönderelim.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.