in ,

Guru Gürültü

Duyguları olan ve bu duygulardan hayatı fazlasıyla etkilenen varlıklarız. Maalesef böyleyiz. Ben ki hayatımdaki duygu penceremi tuğla örüp kapatmış biriyim. Hâlâ aradan sızan duygu parçacıkları günümü mahvetmeye yetebiliyor.
        
Özellikle karşı cins. Rahat batıyor bizlere. Nedir bu sevilme merakı ? Gerek var mı cidden sevilmeye ? Bence yok. Birinin beni sevmesi beni rahatlatmıyor, aksine daha çok geriyor. Yineliyorum özellikle karşı cins. Bir kız benden hoşlandığını söyleyince tribe giriyorum ben. Ha bak geriyor demiştim onu açayım biraz. Geriliyorum çünkü seven kişi istemsiz de olsa beklentiye giriyor. İstese de istemese de. İşte bakın bunlar hep duygu. Tüm olay burada kopuyor.
        
Beklentiyi fark edince de tribe giriyor insan. Kendi açımdan söylüyorum şimdi. Ben fiziksel olarak itici, çirkin, patates suratlının teki.. Duygusal olarak fazla sinirli, fazla kıskanç, fazla paranoyak olduğumun farkındayım. Farkında olmamdan kaynaklı “Ulan beni niye sevip de başına dert etsin millet.” kafasındayım.  Bu da duygu pencereme örülen tuğlaların açıklaması işte. Tamamen  mantık. Hani bir bardak şeysi var ya. Yarım dolu bardak vardır ortada. Farklı insanlara gösterilip ne görüyorsun diye sorulur hani. Kimisi der ki yarısı boş, kimi su mu o der, kimi hangi bardak der. Bana sorsalar “O bardak bence insana benziyor derim.” Neden mi ? Şöyle ki bardağın su dolu kısmı mantık, boş kısmı duygular. Su hayattır, duygular da koca bir boşluktan ibaret yani. Tabi bu benim görüşüm. Hep demişimdir, “Mantık (su) hayat kurtarır.”
 
Bak yine konu dağıldı. Karşı cins diyordum , tribe giriyorum diyordum. İşte insanların beni sevmesi için bir neden görmüyorum. E doğal olarak biri büyük bir hata yapıp benden hoşlandığını söyleyince tribe giriyorum. Ben beni sevmiyorum, sen nasıl beni seversin? Sevmeyin arkadaş beni! Bak yine gerildim.
       
Kızmayın ama sevgi dediğiniz şeyin eş anlamlısı menfaattir. Herkes karşılık bekler, herkes. Karşılık eşittir beklenti, beklenti eşittir tatmin olmama o da eşittir ikili ilişkilerde kavga gürültü. Peki gerek var mı sevmeye ? Ben pek duymuyorum artık. Ha siz bana bakmayın, ben ilişki gurusu falan değilim sonuçta. Sevin siz yine, belki her şey yolunda gider. Benimki guru gürültü.
        
Ne espri ama değil mi?
 
Dipnot : Çok severseniz de Neşet Ertaş dinleyin bol bol..

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sakalımdan

Yemini Verdiğim