in , ,

Güçlü Bir Kadın Olarak Gezmek

Tahmin edeyim, dünyayı yalnız seyahat etmenin tuhaf olduğunu düşünüyorsun. Bu duyguları taşıyan tek sen değilsin. İnsanlara dünyayı yalnız seyahat ettiğimi söylediğimde, ilk tepkileri her zaman olumsuz oluyor ve bir sürü yorum yapıyorlar:

“Gitme Selin. Başına kötü şeyler gelir! ”

Başıma köyü şeyler gelmez çünkü araştırmalarımı yapıyorum ve kötü durumlardan uzak duruyorum.

“Yalnız seyahat etmek sıkıcı değil mi? Yalnız hissetmiyor musun? ”

Hayır, yalnız seyahat etmekten sıkılmış değilim. Yeni insanlarla tanışmaktan ve kendime  zaman ayırmanın tadını çıkarıyorum.

“Sevdiğin birisiyle gezmeyi istemez misin?”

Evet, sevdiğim biriyle seyahat etmek güzel olur; Bana yetişebilecek birini bulduğumda haber vereceğim.

“Ailen endişelenmiyor mu?”

Evet, ailem beni önemsiyor ama fazla endişelenmiyorlar, çünkü ben kendimle ilgilenebilecek güçlü bir kadınım.

Hepsinden daha da önemli bir soru “Bir kadın dünyayı yalnız mı geziyor?” cevap evet, her kadın en az bir kez yalnız başına seyahat etmeli. Yalnız seyahat etmek, bir kadın olarak benim için çok önemli.Seyahat etmeye, dünyayı yalnız başıma gezme fikriyle başlamadım ama kararsız arkadaşlarımı beklemekten bıktım. Eğer yalnız gitmeseydim, bugüne kadar gittiğim yerlerin bir çoğuna gidemezdim.Yalnız seyahat ederken farklı deneyimler ve daha fazla şans için daha açık olursunuz. Güçlü bir kadın olmak için, yalnız kalmayı öğrenmelisin. Düşüncelerinizle yalnız kalmak sizin için iyi olabilir. Beğendiğiniz şeyleri keşfederseniz, karar verme sürecinizi etkilemek için etrafınızdaki insanlar olmadığında sonuçlar şaşırtıcıdır.

Yalnız seyahat etmek, yeni mekanları keşfetmek ve yeni kültürler yaşamak, kendi değerlerinizi, önceliklerinizi ve inançlarınızı yeniden değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Buna ufkumuzun genişlemesi de denilebilir.

En önemlisi, yalnız seyahat etmek,kendinize olan güveninizi arttırır. Sizi ayaklarınız üzerinde, düşünmeye ve önemli kararlar vermeye zorlar. İnsanlar, beni bir kadın yalnız gezgin olarak gitmemem konusunda uyardığı zaman bunu yapıyor olabilmek hoşuma gidiyor. Onların yanlış olduğunu kanıtlamayı seviyorum. Salak bir insan değilim nasıl güvende kalacağımı biliyorum. Yalnız seyahat etmek, arkadaş edinebilme, kendime bakma kabiliyetimi ve inanılmaz bir yön duygusu hissi gibi, kendimle ilgili tüm inanılmaz şeyleri fark ettirdi. Eve döndüğümde, tüm bu şeyleri gerçekleştirmenin mutluluğu büyük bir güven haline dönüşür ve bu çok güzel bir şey.

Bu yüzden, bir dahaki sefere arkadaşlarınız yalnız seyahat etmek istediğinde bu kadar tepki  göstermenize gerek yok. Çünkü yalnız seyahat etmek isteyen bir kadını  vazgeçirmek, ondan aldığınız bir sürü güzel tecrübe olur. Daha geniş bir bakış açısına sahip olabilirler, daha güzel seven insanlar olabilirler ve en önemlisi güçlü, kendine güvenen bir kadın olabilirler.

Bu dünyanın daha fazlasına ihtiyacı yok mu?

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sana Yazdım Ben Hep

Yalnız Değilsiniz..