in

Bitmeyen Sorular

Seçimlerimiz kaderimizi belirler.Bunu pek çok kez duymuşuzdur.Öyle olduğunu veya olmadığını düşündüğüm zamanlarım olmuştu.Bu aralar sanırım hayatta ki seçimlerimize kafayı takmış durumdayım.
  
Merak ediyorum hangi seçimimiz bizi nerelere sürükledi,başka bir seçim yapsaydık çok farklı bir yaşamımızın olacağı kritik bir anımız var mıdır,yoksa ne seçim yaparsak yapalım yolu değiştirip aynı noktaya mı varıyoruz?
  
Bunları düşünmeme etrafımda gördüklerim,arkadaşlarımla ve ailemle konuştuklarım neden oldu sanırım bu aralar.Her şey seçimlerimizden oluşuyor.Peki,biz doğru seçimleri yapabilmiş miydik ve yapabildiysek buna nasıl karar veriyoruz?
  
Bu aralar sürekli herkesten duyduğum konu ilişki seçimi. İnsanlar tarafından sevilen ve uzun soluklu bir ilişkim olduğu için bu konuda daha çok bana bir şeyler anlatmak istiyorlar sanırım. Benim gözlemlediğim ise bir ilişkiye başlarken küçük resme bakıp büyüğünün kaçırıldığı. Bir insandan etkileniyoruz ve onunla konuşmaya başlıyoruz. İşte bu noktadan sonra o insan size hayatınızda yeni ufuklar açabilecek mi, bir derdiniz olduğunda sizi dinleyip akıl verebilecek mi yoksa hiç bir fikir yürütemeden öylece duracak mı, hayatında ulaşmaya çabaladığı hedefleri var mı, amaçları var mı, ileriye gidebilmeniz için destekleyebilir mi sizi? Yani seçtiğimiz insan bize ne katacak bu hayatta? Bence bunu görmek çok önemli. Aradığı özellikleri bulmalı insan sevdiğinde. Sevgi de çok önemli tabi ki de ama tek başına sevmek bu hayatta hiç bir anlam ifade etmiyor bence. Biraz birlikte nasıl görünüyoruzu bırakıp başka arayışlar içinde olmalı ve ne ile mutlu olacağını bilmeli insan.Bu aralar etrafımda sadece iyi fotoğraf verebiliyor muyuz kaygısı ile dolu ilişkiler görüyorum. Bence aşılması gerekenler bunlar.
  
Kendi seçimleri mi düşünürken, kendimi, insanların seçimlerindeki hatalarda buldum bu dönem ben. 🙂 Seçimlerimizle ilgili sorularım hala cevap bulmuş değil ama bunlarında net bir cevabı yok galiba.  Yıllar geçtikçe yavaş yavaş anlayacağız ve en son anlarımıza yaklaşınca hangi seçimlerimizin doğru veya yanlış olduğuna karar verebileceğiz gibi geliyor bana. Umarım, her zaman iyi seçimler yapmışızdır ve yapmaya devam ederiz.
 
 
”Hayatımız yaptığımız tercihlerin toplamıdır”
                                                               W.DWYER

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

“Anlam” – Senaryo Denemesi

Mutlu Olmayı Bekleme, Mutlu Olacağın Ortamı Yarat