in , ,

Değişik, Lezzetli ve Hafif Tatlarıyla Az Bilinen 4 Sütlü Tatlı

Değişik, Lezzetli ve Hafif Tatlarıyla Az Bilinen 4 Sütlü Tatlı

Geleneksel Türk mutfağı, tatlılarıyla da dünya geneline ün salmış durumda! Haliyle tatlı çeşitleri adeta saymakla bitmiyor. Her yörenin kendine özgü tatlı tariflerini de eklediğinizde ortaya sınırsız bir seçenek deryası çıkıyor. Sizlere değişik, leziz ve hafif olmasıyla ön plana çıkan ve az bilinen tatlı çeşitlerinden bazı örnekler sunacağız.

  1. Kakaolu Parfe

Kakaolu parfe, az bilinen tatlı çeşitlerinden biri olmakla birlikte pişirme sıkıntısını neredeyse hiç olmayan bir tatlıdır. İşte bu yönüyle listemize ilk sıradan girmeyi hak ediyor. Son derece hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz ve üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Bu tatlının en iyi yönlerinden biri de buzluğa atılabiliyor olmasıdır. Böylelikle ansızın gelen misafirlerinize hemen sunum yapabilir, mahcup olmaktan kurtulabilirsiniz. Kakaolu parfe tatlısını mutlaka denemelisiniz.

  1. Limonlu Süt Tatlısı

Belki de mevcut tatlı çeşitleri arasında en fresh olanı limonlu süt tatlısıdır. Hazırlamasının çok kolay olduğunu söylemek güç! Biraz emek ve özen istiyor ancak netice sizi de kendine hayran bırakacak. Çünkü o kadar enfes ve sıra dışı bir lezzete sahip ki ilk defa deneyenler daha önce kendini bu lezzetten mahrum bıraktığı için pişman oluyor. Bu arada yemek.com’un sütlü tatlılar listelerinde bu tatlı tarifine de rastlayabilirsiniz. Az sayıda malzeme ile yapılabilen tatlı çeşitlerinden biri olduğunu da belirtmeliyiz.

  1. Tarçınlı İncir Uyutması

Adından da anlayabileceğiniz gibi bu tatlı tarçın ile incirin buluşmasından doğan bir lezzet şöleni! Tarçın ise tatlının en çok ön plana çıkan aroması oluyor. Dilerseniz tarifte yazan orandan daha az ya da daha fazla tarçın da ekleyebilirsiniz. Bu sayede tatlının tamamen damak tadınıza uygun bir form kazanmasını da sağlamış olacaksınız.

  1. Pamuk Tarlası Tatlısı

Pamuk tarlası tatlısı adını puf puf görünmesinden alıyor. Sütlü tatlı çeşitleri arasında en az bilinenlerden biri olduğuna aldanmayın. Lezzeti ile en beğendiğiniz tatlılar listesinde ilk sırayı alabilir. Malzeme listesi çok kabarık olmadığından az sayıda malzeme ile yapılan tatlılar arasında yer aldığını da söyleyebiliriz. Pamuk tarlası tatlısını mutlaka siz de denemelisiniz.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

1.2k Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel Gelişim Alanında Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Belgesel

Kişisel Gelişim Alanında Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Belgesel