in ,

Clubhouse Uygulamasında Network Oluşturmanın 5 Yolu

Clubhouse Uygulamasında Network Kurmanın 5 Yolu

Sosyal medyayı ve gündemi biraz da olsa takip eden bir kişi, son zamanların en popüler platformlarından biri olan Clubhouse’u büyük ihtimalle duymuştur. Clubhouse, 2020 yılında yayın hayatına başlayan, kısa bir süre içerisinde 100 milyon dolar değerlemeye ulaşan ve yalnızca davetle kullanılabilen sesli sohbet uygulamasıdır.

Clubhouse grupları çeşitli konuları, eğilimleri bir araya getirir, tartışır ve keşfeder. Şu anda platforma erişmek için mevcut bir kullanıcı tarafından davetiye almanız gerekir. Yeni abonelerin gönderebilecekleri 2 adet davetiyesi vardır.

Uygulamanın kullanımı kolay ve özellikleri basit olmasına rağmen, (örneğin özel mesajlaşma özelliği yok) ağ oluşturma amacıyla kullanılma konusunda harika bir yeteneğe sahiptir. Etkileşimli ve sese dayalı bir yöntemle küresel bir ağ oluşturmak isteyenler için Clubhouse, markanızı ve ağınızı büyütmenin harika bir yolu olabilir.

İşte Clubhouse’da network kurmanın 5 yolu:


1- Dinleyin.

Markanızla ve sektörünüzle alakalı olan etkinliklere katılın. Uygulamada gün boyunca etkinlik vardır ve abone olduğunuz andan itibaren katıldığınız etkinliklere göre size başka etkinlikler de önerir. Katılın ve sohbeti dinleyin. Bir katılımcı sizi ilgilendiren bir fikir paylaşırsa uygulama aracılığıyla onunla iletişim kurun.

O kişilerle iletişim kurup fikirlerinin ne kadar iyi olduğunu ve size ne kadar katkı yaptığını söylemek, network oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Clubhouse’da paylaşılan değerli fikirleri not almak ve onlarla iletişimde kalmak, size katkı sağlayacaktır.

2- Söz alın.

Sohbeti dinlerken, tartışmaya ekleyebileceğiniz değerli bir şeyiniz varsa söz alın. Konuşurken yorumunuzu, ipucunuzu, tavsiyenizi veya düşüncelerinizi paylaşırken, kendinizle ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Teklifiniz değerli ve iyi karşılanırsa, sosyal medyalarda olumlu karşılık alma şansınız artacaktır. Clubhouse, devam eden sohbetleri takip etmek ve bağlantı kurmak için Twitter ve Instagram’ı kullanır.

Clubhouse Uygulamasında Network Kurmanın 5 Yolu

3- Etkinliklere ev sahipliği yapın.

Platformda çevre edinmeye başladığınızda, uygulamadaki kişilere ulaşın ve bir etkinliğe birlikte ev sahipliği yapmayı teklif edin. Clubhouse’da bir etkinliğe birlikte ev sahipliği yapmak, ortağınızı ağınıza bağlar ve ağınızı genişletmenize yardımcı olur. Birden fazla ortağa sahip olabilirsiniz ve bu, markanızı ve ağınızı etkinliğe katılan ve pazarlayanlar için etki çemberi içinde güçlendirmenize yardımcı olur.

4- Öne çıkan bir konuşmacı olun.

Clubhouse uygulamasında öne çıkan konuşmacılar, geleneksel bir topluluk etkinliğiyle hemen hemen aynı şekilde çalışır. Kendinizi öne çıkan bir konuşmacı olarak konumlandırın ve grupların duyması için uzmanlığınızı, değerinizi ve bilgeliğinizi paylaşın. Bu, bire bir senaryodan daha fazla sayıya ulaşmanın ve daha uygun bir şekilde ağ kurmanın harika bir yoludur.

5- Kendi etkinliğinizi oluşturun.

Kendi etkinliğinizi oluşturmak, dinleyici çekmek ve ağınızı büyütmek için harika bir yoldur. Markanıza, deneyiminize ve yeteneğinize uyan bir etkinlik oluşturun ve ağınızdaki kişileri etkinliğinize katılmaya davet edin. Etkinliğinizi halihazırda var olan bir kulübe bağlamak, daha önce hiç tanışmamış olabileceğiniz yeni kişileri de getirmenize yardımcı olacaktır. Gerçek bir etkinliğinize ev sahipliği yapıyormuş gibi etkinliğinizi pazarlamayı, insanları kişisel olarak davet etmeyi ve heyecan oluşturmayı unutmayın.

Son Tavsiyeler

Özgün olun ve sohbete değer katın. Katkınızı bilgi, deneyim ve markanıza göre hizalayın. Son olarak, gerçek yaşam ortamında olduğu gibi eğlenin ve kendinize hakim olun.

Clubhouse Uygulamasında Network Kurmanın 5 Yolu

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Skype'tan Sonra Discord! Microsoft, Discord'u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Skype’tan Sonra Discord! Microsoft, Discord’u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Bir barista olarak Starbucks'ta çalışırken öğrendiğim 6 şey! Starbucks'ta çalışılır? Starbucks'ın çalışma orta mı nasıl, bana neler öğretti?

Starbucks’ta Barista Olarak Çalışırken Öğrendiğim 6 Şey! Starbucks’ta Çalışılır Mı?