Bırak Başkaları Parlasın

Hepimiz onlarla tanıştık. Hani sen eğlenceli bir hikaye anlattıktan sonra hiç düşünmeden daha eğlenceli bir hikaye anlatan insanlardan bahsediyorum.

Seni küçük hissettiren bir hareket bu…

Hepimizin daha büyük ve daha iyi hikayeleri var. Ama lafını esirgeyip, hikayeyi anlatan kişinin spot ışıkları altında keyfini çıkarmasına müsaade etmek önemli bir karakter özelliğidir.

Hiç kimse, yakaladığı balık ne kadar büyük olursa olsun ya da ne kadar yüksekten düşerse düşsün palavracıları sevmez. Şahsen ben, diğer insanların parlamasına müsaade eden kişilerin arkadaşlığını tercih ediyorum. Onlar hikayeleri dinliyor ve daha iyi, daha hızlı, daha komik, daha gürültülü olma gibi bir ihtiyaç hissetmiyor.

Sakın unutma, biri sana bir hikaye anlattığı zaman, büyük ihtimalle kendileri için önemli bir şey olduğu için anlatıyordur. Gidip kimsenin eşyasını çalmayacağına göre, hikayesini anlatacak kadar değerli gördükleri anılarını veya başarılarını da çalma.

Arkana yaslanıp hikayelerinin keyfini çıkardığında herkes seni daha çok sevecek. Aklında kalsın, başarılı ama arkadaşsız olmak istemezsin.

Paylaş
Berke Arı

Bir işi doğru yapmak. Niçin yanlış yapıldığını açıklamaktan daha az zaman alır.

Bir cevap yazın