in

Bill Gates’den Yeni Kitap Önerileri Geldi

Bill Gates'den Yeni Kitap Önerileri Geldi

Bill Gates, “Bu yaz okumak için iyi bir kitap arıyorsanız, bu kitaplar benim favorilerimden bazıları.” notuyla 5 kitap önerisinde bulundu.

“Bu yaz okuma listemdeki kitapların çoğu, insanlar çevrelerindeki dünyayla çatıştığında neler olduğuna değiniyor. Umarım bu kitaplardan en az biri bu yaz ilginizi çeker.”

1- Lights Out: Pride, Delusion, and the Fall of General Electric, by Thomas Gryta and Ted Mann

“General Electric kadar büyük ve başarılı bir şirket nasıl başarısız olabilir? Birkaç yıldır bu soruyu düşünüyorum ve Lights Out sonunda aradığım cevapların çoğunu bana verdi. Yazarlar, GE liderliğinin yaptığı hatalara ve yanlış adımlara gözü kara bir bakış sunuyor. Bir şirkette, kâr amacı gütmeyen bir kuruluşta veya başka bir yerde herhangi bir liderlik rolündeyseniz, burada öğrenebileceğiniz çok şey var.”

2- Under a White Sky: The Nature of the Future, by Elizabeth Kolbert

Kolbert’in en son çalışması, bu listedeki “nsanlığa karşı doğa konseptinin en basit incelemesidir.

3- A Promised Land, by Barack Obama

“Başkan Obama, Beyaz Saray’daki deneyimi konusunda alışılmadık bir şekilde dürüst. Bir ülkeyi zorlu zamanlarda yönlendirmenin nasıl bir şey olduğuna büyüleyici bir bakış.”

4- The Overstory, by Richard Powers

“Bu, yıllardır okuduğum en sıra dışı romanlardan biri. Overstory, dokuz kişinin hayatını takip ediyor ve ağaçlarla olan bağlantılarını inceliyor. Kitap boyunca bazı karakterler bir araya gelirken, diğerleri kendi başlarına kalıyor. Kitap ormanları koruma ihtiyacına karşı oldukça aşırı bir görüşe sahip olsa da, her karakterin amacına olan tutkusundan etkilendim ve kitabı ağaçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için hevesle bitirdim.”

5- An Elegant Defense: The Extraordinary New Science of the Immune System: A Tale in Four Lives, by Matt Richtel

“Richtel kitabını pandemiden önce yazdı, ancak insan bağışıklık sisteminin bu keşfi yine de COVID-19’u durdurmak için ne gerektiğini anlamanıza yardımcı olacak değerli bir okuma. Her biri bağışıklık sistemini bir şekilde yönetmek zorunda kalan dört hastaya odaklanarak konuyu erişilebilir tutuyor. Hikayeleri, bağışıklık bilimine süper ilginç bir bakış açısı getiriyor.”

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

71 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZIN İÇİNİZİ SERİNLETECEK SOĞUK KAHVE ÖNERİLERİ

Steve Jobs'un Verdiği En İyi Tavsiyeler

Steve Jobs’un Verdiği En İyi Tavsiyeler