in ,

“Başarısızlığa” Kendini Ver Ve Başarısız Ol

Başarısızlık kendimize ve hayata dair o kadar şey öğretir ki, onu iki kolumuzu açıp karşılamamız gerekir. Kulağa tuhaf geliyor, biliyorum ama zaman ki başarısızlığa kucak açmaya hazır olursun, o zaman başarı için kendi yolunu çizersin.

Gördüğün gibi, sonucunda değecek hiçbir şey kolay değil. Yeni bir şey, zor bir şey, alışılmadık bir şey yapmaya çalıştığın her seferinde suratına kapanan kapılarla, seninle dalga geçen arkadaşlarla ve sözünü yarıda kesen telefonlarla karşılaşacaksın.

Reddedilme ve hayal kırıklığı her yönden sana saldıracak. Ama öyle ya da böyle, o başarısızlıkla başa çıkmanın bir yolunu bulmak zorundasın.

Bu yüzden başarısızlığı gitmek istediğim yere uzanan yolda bir basamak olarak görüyorum. Beceremediğim her seferde, hedefime yaklaştığımı bilerek rahatlıyorum.

Hatırladığım bir hikayede, bir baba çocuğuna başarıya ulaşması için önce gidip yirmi kez başarısız olması gerektiğini söylüyordu. Ancak o zaman başarıyı bir kez daha çocuğuyla konuşacaktı. Açıkçası neden yirmiz kez olduğunu bilmiyorum ama yaklaşım muhteşem bir şekilde toplumsal algıların aksine işliyor. O baba, çocuğunun yirmi kez başarısız olması halinde, yol boyunca tekrar tekrar deneyeceğini ve bir şekilde, b,r radede başarıya ulaşacağını biliyordu. Başarı yolunda başarısız ol. Bunu kucakla. O yirmi fırsatın hepsi elbet başarıya açılıyor.

Artık hayal hırsızlarının bize başarısızlık ihtimali ve risk düzeyi yüzünden cesur adımlar atarken korkmamız gerektiğini söylediği bir dünyada yaşıyoruz. Ama tüm büyük maceralarda başarısızlık ihtimali var. Hepsi riskli… Olay da o zaten, aksi halde macera olmazdı ki…

Bunlardan kurtul ve başarısız ol.

"Başarısızlığa" Kendini Ver Ve Başarısız Ol-Apple Store

Dyt. Selen DEMİR ile Sağlık Olsun #4 – Online Diyet

Saklı Cehennem

Saklı Cehennem