in ,

Amazon, Rivian Marka Elektrikli Dağıtım Araçlarını Test Etmeye Başladı

Amazon, Rivian Marka Elektrikli Dağıtım Araçlarını Test Etmeye Başladı

Geçtiğimiz günlerde Amazon ve Rivian Otomotiv’in yaptığı ortak açıklamaya göre Amazon, Rivian ile birlikte geliştirdiği elektrikli araçların bazılarını Los Angeles’ta test etmeye başladı.

Amazon, 2019’un Eylül ayında yaptığı açıklamada; 2040’a kadar dağıtım faaliyetlerinde tamamen sıfır karbon emisyonu elde etme hedeflerinin bir parçası olarak, 2040 yılına kadar Rivian’dan 100.000 elektrikli dağıtım aracı satın alacağını duyurmuştu. Bu bağlamda Amazon, araçlardaki sürücü deneyimini geliştirmek ve güvenliği en yüksek seviyelere çıkarmak için Rivian Otomotiv’e yatırım yaptı.

Amazon’un küresel filo direktörü Ross Rachey yaptığı açıklamada; Amazon’un hizmet verdiği her bir ülkede tamamen elektrikli araç kullanma çabasının şirket için gurur kaynağı olduğunu söyledi. 

Yapılan açıklamada her bir minibüsün tek bir şarjla 240 km gidebileceği söylendi. Amazon, elektrikli araçlarını 2021 yılı içerisinde Los Angeles dışında 16 farklı şehirde daha test edeceğini söylüyor.

Bu araçlar hâlâ test aşamasında ve seri üretimine başlanmadı. Bundan dolayı, 2021 yılının son aylarında başlaması planlanan seri üretime başlanmadan önce Rivian, araçların tasarımlarını ve özelliklerini değiştirilebilir.

Önümündeki yıllarda elektrikli dağıtım araçlarının yalnızca Amazon tarafından değil, birçok e-ticaret devi tarafından büyük talep görmesi bekleniyor. Elektirikli araçların içten yanmalı motorlu araçlara göre en büyük avantajı daha temiz ve daha ekonomik olması. 

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Empati Gücü Yüksek Bir Lider Olmanın 2 Yolu

Belirsizliği Sevmeyi Öğrenin ve Konfor Alanınızdan Çıkın

Belirsizliği Sevmeyi Öğrenin ve Konfor Alanınızdan Çıkın