in ,

Spor Yaparken Müziğe Kulak Verin

Spor Yaparken Müziğe Kulak Verin

Harekete geçmek için biraz motivasyona mı ihtiyacınız var? Müzik, sizi motive etme görevini üstlenebilir. Bir şans verin!

En sevdiğiniz şarkılardan biri radyoda denk gelir ve ayaklarınız hemen ritim tutmaya başlar. Belki biraz sallanır ve sonra dansa atılırsınız, tabii ki etrafta kimse yokken. Vücudunuzu müziğin akışına bırakmanız çok doğal. Ve müziğin ritmine kapıldığınızda, daha kolay bir şekilde egzersiz yapabilirsiniz.

Bazı uzmanlar, insanların melodileri dinlerken daha uzun ve daha fazla egzersiz yapma eğiliminde olduklarını keşfettiler. Müzik dinlemek, antrenmanınızı veya egzersizinizi daha etkili bir hale dönüştürülebilir. Vücudunuzu düzenli olarak hareket ettirmenize yarayan her şey önemlidir.

Saate bakmayın.

Müzik dinlemek için başka bir neden: Müzik, antrenmanları planlamanın iyi bir yoludur. Bir lise öğrencisi gibi saati izlemek yerine, şarkıların zamanın uçup gitmesine yardımcı olmasına izin verin. Otuz dakikalık egzersiz kulağa sıkıcı gelebilir ama müziğe göre ayarlandığında, sadece on adet 3 dakikalık şarkıdır.

Şarkıların size yardımcı olmasına izin verin.

Müzik aynı zamanda temponuzu ölçmenin iyi bir yolu olabilir ve daha fit hale geldikçe kademeli olarak hızlanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, yavaş sabah yürüyüşleri için daha hafif ritimli müzikler kullanabilirsiniz veya tempolu bir koşu için yüksek ritimli müzikler tercih edebilirsiniz.

Ritim yükseldikçe, temponuzu yükseltmek de daha kolay olabilir. Müzikle çalışmak, daha yüksek yoğunluktaki tempoların, daha düşük yoğunluk gibi hissedilmesini bile sağlayabilir. (Egzersiz rutininizi, uzunluğunu veya yoğunluğu değiştirmeden önce doktorunuza danışmayı unutmayın.)

Sizin için neyin işe yaradığını keşfedin.

Rock and roll tarzınız değilse, hip-hop, rap, country, swing veya reggae’yi deneyin; iyi ve istikrarlı bir vuruş sağlayan herhangi bir müzik. Ve kendinize çok iyi bakın. : )

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

76 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Guy Finley’in VAZGEÇEBİLMEK Kitabından İçsel Bütünlüğünüzü Geliştirebilmek İçin Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Guy Finley’in VAZGEÇEBİLMEK Kitabından İçsel Bütünlüğünüzü Geliştirebilmek İçin Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Duvarın Diğer Tarafına Geçmek: Başaracağım!

Duvarın Diğer Tarafına Geçmek: Başaracağım!